Vadistanbul Projesinde Teslimler Bir Sonraki Yıl Başlıyor

İstanbul Sarıyer'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

30 Haziran 2014
Vadistanbul Projesinde Teslimler Bir Sonraki Yıl Başlıyor

Artaş Grubu, Aydınlı Grup ve Invest İnşaat imzasıyla Sarıyer Ayazağa Mahallesi'nde yükselen Vadistanbul Teras projesinde teslimler bir sonraki yıl başlıyor.

Artaş Grubu, Aydınlı Grup ve Invest İnşaat'ın Sarıyer Ayazağa Mahallesi'nde hayata geçirdiği Vadistanbul Teras'ta satılık daire fiyatları 531 bin liradan başlıyor. Ayazağa Cendere Yolu üstünde bulunan eski Evyap arazisinde inşa edilen projede satışlar tüm hızıyla sürüyor.

İlk etabındaki 8 blokta 1.111 konutun bulunduğu Vadistanbul Teras'ta 69 metrekare ile 305 metrekare arasında 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 dubleks daire seçenekleri yer alıyor.

YÜZDE 25 PEŞİNATLA 120 AY VADE

Vadistanbul Teras'ta yüzde 25 peşinat ödendiğinde Akbank, İş Bankası, Vakıfbank, Odeabank, Garanti Bankası ve Kuveyt Türk aracılığıyla 60 aya kadar yüzde 0,98 faizle, 120 aya kadar ise yüzde 1,03 faizle daire sahibi satın almak mümkün olabiliyor. Projede anahtar teslimler tarihi Temmuz 2015 olarak belirlendi.

Vadi İstanbul projesinde satışta olan dairelerin güncel fiyatları ise şöyle:

1+1 daireler : 531 bin lira – 677 bin lira
2+1 daireler : 838 bin lira – 1 milyon 98 bin lira
3+1 daireler : 1 milyon 35 bin lira – 1 milyon 274 bin lira
4+1 daireler : 1 milyon 302 bin lira – 2 milyon 250 bin lira
5+1 Dubleks daireler : 2 milyon 494 bin lira – 2 milyon 494 bin lira

Vadistanbul Teras PROJE DETAYLARI

Evyap ’ın Maslak Ayazağa’daki arazisi üzerinde inşasına başlanan Vadistanbul Teras, Belgrad ormanlarıyla çevrili bir alan içinde inşa ediliyor.

1 milyon 300 bin metrekarelik inşaat alanına sahip Vadistanbul Teras, teras evler, rezidanslar, ofisler, alışveriş caddeleri, kafeler, oteller ile alışveriş merkezlerinin yanı sıra eğlence alanlarına sahip olacak.

3 parselden oluşan ve toplamda 424 bin metrekarelik arsada geliştirilecek olan Vadistanbul Teras, 3 farklı etaptan oluşacak. Projede 3 bin konut, 65 bin metrekarelik alışveriş merkezi, ve 760 metre uzunluğundaki cadde üzerinde yer alan 29 bin metrekarelik cadde mağazaları, restoranlar, 240 bin metrekare ofis alanı ile 48 bin metrekare toplam alana sahip 5 ve 4 yıldızlı oteller bulunacak.

Vadistanbul Teras’ın 2 ve 3 üncü etabında bulunan toplam 225.000 m2 ofis alanı ile Vadistanbul aynı zamanda Türkiye'nin en büyük ofis kompleksidir.

Vadistanbul Teras Projesi Fotoğrafları:

İstanbul’un kuzeyindeki Belgrad Ormanı’yla, şehrin merkezi olarak nitelendirilen Maslak’ı birleştiren Vadistanbul Teras’ın arsa hariç yatırım bedeli 1 milyar 500 milyon TL. İlk etabının maliyeti 300 milyon TL olan projeden hedeflenen ciro ise 2 milyar dolar. Mimarisine de büyük yatırımların yapıldığı Vadistanbul Teras, Türkiye’nin ödüllü mimarlık ofisi İki Design ile Amerika’nın dünyaca ünlü projelerine imza atmış SOM Architecture tarafından tasarlandı.

Vadistanbul Teras’ın 8 blokta 1.111 konuttan oluşan ilk etabının Kasım 2014’te tamamlanması hedefleniyor. Projenin yer aldığı vadinin kuzeyinde yer alan ve projeyi içerdiği fonksiyonlarla eşsiz bir konsepte dönüştüren ikinci etabın Mayıs 2015’ te teslim edilmesi planlanıyor. Projenin kalbi konumundaki etapta yüksek donatılı ofis alanları, alışveriş merkezi, cadde mağazaları ve oteller bulunuyor. Vadistanbul Teras’ın üçüncü ve son etabı ise 2.000 konut ile ofis alanlarında oluşuyor. Vadistanbul’un teslimleri tamamlandıktan sonra proje genelinde ortalama 35 bin kişi yaşayacak.

Vadistanbul Teras Projesi Plan ve Kroki Görselleri:

Proje dahilinde Türkiye’nin ilk özel metrosu da Vadistanbul Teras’ın içinden geçecek. Vadi İstanbul’a özel olarak inşa edilecek olan metro, şehrin metro ağına bağlanacak. Doğayla iç içe bir noktada projelendirilen Vadi İstanbul, İstanbul Boğazı’nın temiz sularını taşıyan ve projeyi boydan boya kat eden, Sadabad Deresi’yle de emsalsiz bir nitelik kazanıyor. Proje içinden geçen doğal derenin etrafında oluşturulacak olan yaşam alanları benzersiz bir keyif sunarken bölgeye de renk ve canlılık katacak.

Üç yıl içinde İstanbul’un en değerli, elit ve yüksek prim yapan lokasyonu haline geleceği belirtilen Vadistanbul Teras, TEM, Metro ve üçüncü köprü yolu bağlantısıyla da her yöne ulaşım imkanları sunabilen bir yaşam merkezi olacak. Projede 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 dubleks daire seçenekleri yer alıyor.

Vadistanbul Teras’ın Yatırımcıları Hakkında;

ARTAŞ GRUP

Artaş Grubu 35 yıl önce Süleyman Çetinsaya tarafından kurulmuştur. Lokomotif firması Artaş inşaat San. Tic. A.Ş ve diğer 20 şirketi ile inşaat sektöründe bir çok konut, ofis, AVM ve otel projesine imza atmıştır.

“Avrupa Konutları” markası ile konut sektöründe markalaşmanın öncülerinden olan grup, bu marka altında 2006 yılından günümüze kadar toplam 9.500 konut üretmiştir. Çağdaş şehrin koşulları paralelinde değişen konut anlayışı ile projeler hayata geçiren grup, İstanbul’da pek çok bölgenin gelişiminde etkin rol almıştır. İnşa ettiği projeler ; Avrupa Konutları Tem, Atakent Bölgesinde Avrupa Konutları Atakent-1, Atakent-2 , Atakent-3 projeleri, Bahçeşehir Bölgesinde Avrupa Konakları SaklıBahçe, Avrupa Konutları Ispartakule-1, Ispartakule-2 ve Ispartakule-3 projeleri, Florya’da Avrupa Konakları Florya projesi ve Maslak’ta inşasına başlanan Eclipse Maslak projesidir.

İnşaat sektöründeki tecrübesini perakende ve turizm sektöründe de kullanan Artaş grubu, çeşitli projelere imza atarak bu alanlarda da ihtiyaçlara başarı ile cevap vermektedir.

AYDINLI GRUP

47 yıldır ticari hayatta kendine duyulan güvenle istikrarlı bir şekilde büyüyen Aydınlı Grup, dünya modasına yön veren Pierre Cardin, Cacharel ve U.S. Polo Assn. markalarının  birçok  ülkede ana lisans sahibi olarak, 3.000’e yakın çalışanı ve 200’ü Türkiye’de, 107’si yurtdışında olmak üzere 307 perakende mağazası ve 300 corner satış noktası ile Türkiye’nin moda perakendeciliği alanında lider kuruluşlarından biridir. 3 kıtada üretim ve satışını gerçekleştirdiği markaları ile Türk tasarım ve üretim gücünü dünyaya göstermektedir. Sahip olduğu marka vizyonuyla 2008 yılında girdiği gayrimenkul sektöründe çok kısa sürede çok kuvvetli bir noktaya gelmiştir.

Kaliteli hizmet ilkesini esas edinen, evrensel değerlere özen gösteren, çevre bilincine duyarlı üretim yapan ve müşteri odaklı çalışma sistemi ile dünya standartlarında örgütlenen Aydınlı Grup, hazır giyim sektöründe elde ettiği başarıyı inşaat sektörüne de taşıdı ve güneş enerjisinden elektrik üreten Solarkent projesi ile Türkiye’de bir ilke imza attı.

Sektörde yine bir ilk olarak “aile rezidansı” konsepti ile yapılandırılan, AVM ve yaşam merkezi Koru Florya  ile bu sektördeki varlığını pekiştiren Aydınlı Grup; tekstil, hazır giyim perakendeciliği ve inşaat sektöründeki yatırımları ve yeni projeleri ile ülke ekonomisine katma değer sağlamaya devam ediyor.

 HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Country Plus Corridor'da Hemen Teslim!

Country Plus Corridor'da Hemen Teslim!

Bir FRH Yapı - ORN Yapı ortaklığı projesi olarak hayata geçen Country Plus Corridor, İzmir Menemen'd

28 Nisan 2017


Mindoza'da Hemen Teslim Villalar!

Mindoza'da Hemen Teslim Villalar!

Bir Proses Mimarlık projesi olarak hayata geçen Mindoza, Muğla Bodrum'da yükseliyor. Projede konutla

28 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Bilgili Holding
  • Dumankaya inşaat
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Ağaoğlu inşaat
  • Sur Yapı
  • Polat inşaat
  • Mandarins Gayrimenkul İnşaat