• Diğer Haberler
  • Van Büyükşehir Belediyesi Taziye Evleri’ne 3 Milyon Yatırdı!

Van Büyükşehir Belediyesi Taziye Evleri’ne 3 Milyon Yatırdı!

Van Gevaş'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

01 Ekim 2015
Van Büyükşehir Belediyesi Taziye Evleri’ne 3 Milyon Yatırdı!

Van Büyükşehir Belediyesi; kent merkezi, ilçeler ve kırsal mahallelerde bulunan 174 taziye evine 3 milyon TL değerinde inşaat malzemesi, masa ve sandalye yardım yaptı...

Van Büyükşehir Belediyesi kent merkezinde ve ilçelerde halkın ibadetlerini rahat bir ortamda yapabilmeleri ve taziye evleri yapımı için önemli çalışmalar başlattı. Başlatılan çalışmalar kapsamın kent merkezi, ilçeler ve kırsal mahallelerde şimdiye kadar yapımına başlanan ve tamamlama aşamasına gelinen 174 taziye evi için yaklaşık 3 milyon TL değerinde inşaat malzemesi ve diğer gerekli malzeme yardımında bulundu. Büyükşehir Belediyesi; Muradiye'de 11, Tuşba'da 26, Çatak'ta 19, Başkale'de 22, Erciş'te 13, Edremit'te 10, Bahçesaray'da 16, Özalp'ta 5, İpekyolu'nda 11, Gürpınar'da 22, Gevaş'ta 8, Çaldıran'da 6 ve Saray ilçesinde ise 5 adet taziye evinin yapımında malzeme desteği sağladı. Taziye evlerinden 4'ü tamamlanırken, yapımına devam edilen diğerleri ise teslim edilme aşamasına geldi.

Yine Başkale, Bahçesaray ve Gevaş ilçelerinde bulunan Kur’an kursları için de Büyükşehir Belediyesi şimdiye kadar 50 bin TL nakdi yardım yaptığı belirtildi.

Van Büyükşehir Belediyesi; taziye evleri ve camiler için çalışmalarını devam ettirirken, diğer bir taraftan da mezarlıklar içinde büyük bir çalışma başlatıyor. Kent merkezinde ve ilçelerde bulunan 60 mezarlıkta çalışmalar başlatacak olan Büyükşehir Belediyesi, buradaki çalışmalar için de 3,5 milyon TL dolayında harcama yapacak. Büyükşehir Belediyesi, kentteki tüm mezarlıkların çevrelerini panel duvarlar ile kapatarak mezarlıklar içerisinde peyzaj çalışması yapacak. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Mehmet Ceylan: Çevre konusu hayati derecede önemli

Mehmet Ceylan: Çevre konusu hayati derecede önemli

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Karabük İl Müdürlü

12 Ekim 2017


‘Katı Atık Yönetimi Çalıştayı’ bugün Konya'da başlıyor

‘Katı Atık Yönetimi Çalıştayı’ bugün Konya'da başlıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenecek "Katı Atık Yönetimi Çalıştayı" bugün Konya'da

12 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.