Van’a 50 Milyon Dolarlık AVM Yapılacak

27 Haziran 2014
PAYLAŞ
Van’a 50 Milyon Dolarlık AVM Yapılacak

Van'da inşa edilmesi planlanan ve 50 milyon dolara mâl olan AVM projesi Doğu Anadolu Bölgesinin en yüksek yatırımlarından biri olacak.

Global Yatırım Holding, Van Hacıbekir Kışla Yolu Caddesi üzerinde bulunan Belediye garajının yerine 50 milyon dolarlık yatırımla devasa bir alışveriş merkez inşa ediyor. Van AVM projesi aynı zamanda Doğu Anadolu Bölgesinin en yüksek yatırım projelerinden biri olma özelliği de taşıyor.

2015'TE HİZMETE GİRECEK

Global Yatırım Holding, Van'a 50 milyon dolar yatırımla alışveriş merkezi yapılıyor. Temeli Temmuz ayında atılacak olan ve kentin ilk büyük alışveriş merkezi olma özelliğine sahip olacak AVM projesinin 2015'te tamamlanarak hizmete girmesi planlanıyor.

1000 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

Hacıbekir Kışla Yolu Caddesi üzerinde bulunan Belediye garajını satın alan Global Yatırım Holding, AVM'nin inşaat aşamasında 800, açıldıktan sonra ise 1000 kişinin istihdam edilmesi hedefliyor.

95 MAĞAZAYA SAHİP OLACAK

Toplam 55 bin metrekare üzerine inşa edilecek ve kiralanabilir alanı 30 bin metrekare olacak AVM projesi tamamlandıktan sonrada 95 mağaza ile çocuk oyun alanları, sinema salonları, kafe ve restoranlar hizmete girecek.


"Van’a 50 Milyon Dolarlık AVM Yapılacak" haberine ait yorum yok

Yorum Yap