Vazo Kule Projesinde Teslimler Başladı

İstanbul Maltepe'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

22 Aralık 2015
Vazo Kule Projesinde Teslimler Başladı

300 rezidanstan meydana gelen Vazo Kule projesinde teslimler başladı...

İstanbul Anadolu yakasında Maltepe Dragos'ta hayata geçirilen Vazo Kule projesi Dap Yapı imzası taşıyor. 2 rezidans ve 1 ofis bloğundan meydana gelen Vazo Kule projesinde konut ve ofislerin teslimleri başladı.

2014-2015 yılında European Property Awards’ta “Ticari Yüksek Katlı Yapı” alanında birinci olan Vazo Kule projesinde lobi, yürüyüş parkurları, fitness merkezi, Türk hamamı, açılır kapanır yüzme havuzu, mini alışveriş merkezi, cafe ve rostanlar, otopark, helikopter pisti ve güvenlik imkanları yer alıyor.

Ekstra Kazanç Fırsatı

Proje hakkında açıklamada bulunan DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, projede Rotana ile anlaştıklarını ve otel konseptinde işletilmeye başlandığını söyledi . Yılmaz " Rotana, 300 bağımsız rezidansı, dileyenler için otel işletim sisteminde kiraya verecek. Böylece yatırımcıya ekstra kazanç fırsatı sunacak olan, kurumsal işletim sistemi ile daire sahipleri dilerlerse kendi yerlerini kiralayarak ekstra gelir elde edecekler" dedi.

Gayrimenkullerin Değeri 7-8 Yılda Katlanarak Artacak

Projenin yükseldiği Maltepe-Dragos bölgesinin yakın çevresiyle beraber giderek geliştiğinin altını çizen Yılmaz, “ 1 milyon 200 bin metrekare büyüklüğündeki sahil şeridinde yapılan düzenlemeler, bölgenin değerini artırıyor. Ayrıca Vazo Kule projesinin hemen yanında sürdürülen arkeolojik kazılarda, Bizans dönemine ait hamam ve kilise kalıntılarına ulaşıldı. Kazı alanı, imara uygun olmadığı için Vazo Kule’nin önü yapılaşmayla kapanmayacak ve değerini yıllarca muhafaza edecek. Vazo Kule’ye yakın konumda olan Tekel’e ait yer, üniversite ve kampüs alanına çevrilecek ve binlerce öğrenciye eğitim imkanı sağlayacak. Kentsel dönüşüm projesinin pilot bölgesinde yer alan projemiz, 21 adliyeyi birleştiren dünyanın en büyük Adalet Sarayı’na 2 kilometre mesafede konumlanıyor. Kartal Adliyesi’nin Yüksek İstinaf Mahkemesi olarak yeniden yaşama geçecek olması, bu alanda yoğun bir personel ve ziyaretçi trafiğini işaret ediyor. Bölgede pek çok AVM, üniversite ve hastanenin yanı sıra yapımı planlanan bir fuar ve kongre merkezi de bulunuyor. Tüm bunlar, Vazo Kule’yi benzersiz kılıyor. Bölgenin prestiji paralelinde edinilen gayrimenkullerin değerleneceğini ve önümüzdeki 7-8 yıl içerisinde katlanarak artacağını öngörüyoruz ” diye konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.