Vodafone Arena Ne Kadara Mal Olacak?

İstanbul Beşiktaş'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

06 Ağustos 2014
Vodafone Arena Ne Kadara Mal Olacak?

Beşiktaş İnşaat ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü İhsan Coşkun, Beşiktaş'ın yeni mabedi olacak Vodafone Arena'nın ne kadar mal olacağını açıkladı.

Başkan Fikret Orman'ın sürekli olarak inşaat çalışmalarını takip ettiğini söyleyen Coşkun ''Fikret Orman İstanbul'daysa her gün buraya uğrar ve bilgi alır. Şimdiye kadar stat için 70 milyon lira harcadı. Kulüp kendi imkanlarıyla karşıladı bu rakamı. Devletten yardım almadık. Stadı 103 milyon dolara bitirmek için her şeyi yapmaya çalışıyoruz'' dedi.

Gezi olaylarıyla, inşaat ruhsatının alınmasının aynı döneme rast geldiğini dile getiren Coşkun “2013 senesinin haziran ayında yıkım ruhsatıyla başladık işe. Ruhsatı aldığımız dönem, Gezi olaylarının yaşandığı günlere denk geldi. İş makinamızı çaldılar, yaktılar. Bunu Çarşı yaptı. Tomaya karşı poma şeklinde olayı lanse ettiler. İnşaata olaylar nedeniyle ağustosta başlayabildik” dedi.

vodafone-arena-insaat-fotograflari-1

DENİZ KOTUNUN 5.5 METRE ALTI

Çalışmaların bir an önce bitmesi için 24 saat mesai harcadıklarını vurgulayan Coşkun “Yaklaşık 720 metre küp harfiyat yapıldı. Deniz kotunun 5,5 metre altındayız ancak sahada su yok. Direnaj ve izalosyonumuz çok iyi. 7 ayda inşatı bu hale getirdik. Ocak sonunda bitirmeyi planlıyoruz. Hızlı çalışıyoruz. Şimdilik 435 ila 450 arası işçi çalışıyor. Elektirik işleri yapılmaya başlandığı zamanda bu rakam bini bulacak” diye konuştu.

vodafone-arena-insaat-fotograflari-2

10 ŞİDDETLİ DEPREME BİLE DAYANIKLI

10 şiddetinde depreme dayanıklı olarak inşaat edilen stat için Coşkun “Beşiktaş AŞ olarak çalışmaları yürütüyoruz. Malzemeleri biz temin ediyoruz. İnşaat sırasında şimdiye kadar 18 bin ton demir kullandık. 5 bin ton daha kullanacağız. Çatı germe sistemiyle yapılacak. Çatıyı bir Fransız firmasıyla Türk şirketi ortak yapacak. İmalata önümüzdeki ay başlanacak. Sahanın üzeri değil, yalnızca tribünler kapatılacak” dedi.

vodafone-arena-insaat-fotograflari-3

670 KİŞİLİK VIP LOCA

Coşkun, ''Stat kapasitemiz 42 bin. 147 locamız var. 1903 locasımız ise özel tasarlanıyor. Söz konusu bölüm 670 kişilik... Burada restoranlar, gazinoları, özel alanlar bulunuyor. Bu arada binanın dışı küfeki taşı ile kaplanacak'' açıklamasını yaptı.

vodafone-arena-insaat-fotograflari-4

NE ZAMAN HİZMETE AÇILACAK?

Coşkun, Türkiye'nin ilk ve tek akıllı stadının sezonun son haftalarında futbol oynamaya elverişli hale geleceğini açıkladı.

Stadın açılış tarihiyle ilgili Yurt Gazetesine ip uçları veren Coşkun “Çatı ocak ayı sonunda yerleştirilmeye başlanacak. Çatının ardından zemin çalışması yapılacak. Bu da birkaç ay alabilecek. Ligin ikinci yarısına burada başlanacağını düşünmüyorum. Ancak bu konuda son sözü yönetim söyleyecek. Bizim tek amacımız, stadı en kısa zamanda bitirmek” diye konuştu.

vodafone-arena-insaat-fotograflari-5

Loca ve forma satışları konusunda taraftarlara seslenen Coşkun sözlerine şöyle devam etti:

Şu ana kadar yüzde 70 loca satıldı. Kombineler de satılıyor. Ancak taraftarlar kombine almak için önce stardı görmek istiyor. Taraftarlarımız geldiğinde proje üstünde alacakları yerlerei göstermeye gayret ediyoruz. 200 milyon dolarlık sponsorluk anlaşmamız var. Vodafone 15 yıl için 150 milyon dolar verecek. Beşitaş formasında sponsor isimlerinden yer bulamazsınız. Fenerbahçe'de göğüs reklamı dahi yok. Ancak biz Fenerbahçe gibi forma ve kombine satamıyoruz. Taraftar stadı görürse o zaman artış sağlanacaktır. Kurban bayramında kaba inşaat bitecek.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Ege Yapı Beyoğlu projesinde ön talep dönemi başladı

Ege Yapı Beyoğlu projesinde ön talep dönemi başladı

Ege Yapı'nın Hasköy'de hayata geçireceği Ege Yapı Beyoğlu projesinde ön talep toplanmaya başlandı. B

23 Eylül 2017


Resital Yenikent fiyatları 140 bin TL'den başlıyor

Resital Yenikent fiyatları 140 bin TL'den başlıyor

Ankara Sincan'da inşa edilen Resital Yenikent projesinde anahtar teslimlerine başlandı.

22 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat