WE Haliç Gaziosmanpaşa’da prestij inşa ediyor

Ilgın İnşaat tecrübesiyle yükselen WE Haliç Gaziosmanpaşa ‘da sosyo kültürel dönüşüm sağlayarak bölgeye prestij kazandırıyor.

11 Ocak 2018
WE Haliç Gaziosmanpaşa’da prestij inşa ediyor TOKİ ve Emlak Konut GYO firmalarından Ilgın İnşaat tarafından hayata geçirilen ve Türkiye’nin ilk master planlı kentsel dönüşüm projesi olan We Haliç Gaziosmanpaşa bölgesinde prestijli bir yaşam alanı oluşturuyor. Bölgenin sosyo- kültürel dönüşümünü de sağlayan WE Haliç projesiyle blölge değer kazanıyor.

Şirket tarafından yatırımcılar üzerinde yapılan araştırma, bölgenin beyaz yaka çalışanlardan oluşan kitle için cazibe yarattığını ortaya koyuyor. Ayrıca kalitesiz yapı stoğundan sebep bölgeyi geçmişte terk eden ilçe sakinlerinin, tersine göç hareketi başlattığı da ortaya çıkan veriler arasında. We Haliç Gaziosmanpaşa projesiyle bölgede ezber bozduklarını dile getiren Ilgın İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Bucak, “Beyaz yaka çalışanların projemize yönelik talepleri, bu yöndeki iddiamızı perçinledi. Kalitesiz yapı stoğundan sebep bölgeyi geçmişte terk eden ilçe sakinleri için de cazibe yaratmayı başardık. Bunu yatırımcı taleplerinde görüyoruz” ifadelerini kullandı.
Sözlerini sürdüren Bucak, “Sunduğumuz lokasyon avantajı, prestij caddemiz ve nitelikli yaşam alanlarımızla bölgeyi cazibe merkezi haline gelmeyi başardık. Bunu yaptığımız araştırmada çok net okuyabiliyoruz. Kalitesiz yapı stoğundan sebep bölgeyi geçmişte terk eden ilçe sakinleri, projemiz aracılığıyla bölgeye dönüyor. Bu kesimin özellikle geniş ve ferah daire tiplerini tercih ettiğini gözlemliyoruz. Biz WE Haliç ile deyim yerindeyse öze dönüşü başlatmış olduk” dedi.PROJENİN HEDEF KİTLESİ GENİŞ

WE Haliç projesinin hem bölge sakinlerinin hem de beyaz yaka çalışanların ilgisini çektiğini aktaran Bucak, “WE Haliç, bilinen kentsel dönüşüm projelerinin ötesinde, bölgenin hedef kitlesinde de revizyon yaratıyor. Dönüşümde üstlendiğimiz bu öncü rol ile farklı bir kitleye de dokunmayı başardık. Yatırımcı taleplerinde beyaz yaka çalışanların oranı giderek artıyor” diye ekledi.

Ilgın İnşaat’ın ilk markalı konut projesi olarak hayata geçirilen WE Haliç projesinde metrekare birim fiyatları 6 bin 300 TL iken yaşamın başlayacağı 2020’de metrekare birim fiyatlarının 10 bin TL olacağını öngördüklerini ifade eden Bucak, “Gaziosmanpaşa’nın tüm ihtiyaçlarına tek başına cevap verebilecek donanımlara sahip bir projeyle bölgenin yeni vitrinini oluşturduk. Bu nedenle projemizi sıradan bir kentsel dönüşüm projesi olarak değerlendirmemek lazım. Ayrıcalıklı yaşam alanları, 65 derslikli okulu, okula hizmet verecek yurdu, Selçuklu mimari konseptiyle inşa edilecek yaklaşık 1.5 dönüm büyüklüğünde ve 2 bin 500 kişilik camisi, 3 bin metrekarelik sosyal aktivite alanı, Türkiye’nin en seçkin markalarının yer alacağı Prestij Caddesi’yle Gaziosmanpaşa’da ezberleri bozduk. Sadece proje üreten değil, çözüm ortaklığı sunan firma olduğumuzu ispatladık. Hızla artan yatırımcı talepleri, projemize olan inancımızı kamçıladı. Önümüzdeki dönemde bizi çok daha hareketli günler bekliyor” şeklinde konuştu.

ULAŞIM AKSLARINA AVANTAJLI KONUM

WE Haliç projesi 15 Temmuz Şehitleri Köprüsü’ne 8, Atatürk Havalimanı’na 10, Mecidiyeköy’e 7 dakika uzaklıkta, Eyüp Sultan Camisi’ne yürüme mesafesinde konumlanıyor. Ayrıca mevcut ulaşım akslarına ek olarak, 2018 yılı içinde inşası başlanacak ve 2019 yılında da faaliyete girmesi hedeflenen Mecidiyeköy – Mahmutbey ile Vezneciler – Gaziosmanpaşa- Sultangazi metro hatları, Haliç Tramvayı ve proje aşamasında olan Alibeyköy – Eyüp tünellerinin bölgenin pirim potansiyelini artıracağı öngörülüyor.

50 İLE 290 METREKARE ARASINDA DEĞİŞEN KONUTLAR

WE Haliç Gaziosmanpaşa projesi 11 blokta bin 57 daire, 27 ticari ünite ile toplamda bin 84 bağımsız birimden meydana geliyor. Geniş seçenekler sunan projede stüdyo daireden 5+1’e kadar farklı tip konutlar yer alıyor. Konutların büyüklükleri ise 50 metrekare ile 290 metrekare arasında değişiyor.
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum