Yabancı Konut Yatırımında Irak Birinci!

Temmuz 2015 konut satış verilerine göre, Türkiye'den gayrimenkul satın alan yabancılar arasında Iraklı yatırımcılar birinci oldu.

25 Ağustos 2015
Yabancı Konut Yatırımında Irak Birinci!

Temmuz 2015 konut satış verilerine göre, Türkiye'den gayrimenkul satın alan yabancılar arasında Iraklı yatırımcılar birinci oldu.

Yabancılara yapılan konut satışları, temmuzda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 37,6 artarak 2 bin 27 oldu.

Bu alanda ilk sırayı 686 konut satışı ile Antalya aldı. Antalya'yı 541 konut ile İstanbul, 127 konut ile Yalova, 119 konut ile Aydın, 112 konut ile Bursa, 89 konut ile Muğla izledi. Irak vatandaşları geçen ay 362 konut satın aldı ve bu alanda ilk sıraya yerleşti. Söz konusu ülke vatandaşlarını 233 konut ile Suudi Arabistan, 195 konut ile Rusya, 147 konut ile Kuveyt, 101 konut ile İngiltere vatandaşları takip etti.

Yabancılara yapılan genel konut satışlarında ise Suudiler önde geliyor.

ARAPLAR GÖZÜNÜ BU ŞEHRE DİKTİ

Türk emlak ve gayrimenkul piyasası yükselişini sürdürürken Araplar Türkiye‘de yeni yatırım bölgeleri bulmaya başladı.

Suudi Arabistan, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi Körfez ülkelerinden çok sayıda iş adamının, Bursa’da özellikle sağlık turizmi ve inşaat sektöründe yatırım yapmak istediği belirtildi.

Basra Körfezi’ne kıyısı bulunan Suudi arabistan, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi Körfez ülkelerinden çok sayıda iş adamı, Bursa’da özellikle sağlık turizmi ve inşaat sektöründe yatırım yapmak istiyor.

YABANCI YATIRIM BU BÖLGEDE FİYATLARI ARTTIRDI

Son 5 yıldır Türkiye’deki yatırımlarını arttıran Araplar, Kocaeli‘nin bu bölgesinde emlak fiyatlarını arttırdı.

Arap yatırımcıların son iki yıl içinde, Kartepe ilçesinde özellikle Maşukiye bölgesinde çok sayıda gayrimenkul satın aldığı öğrenildi. Bölgedeki turistik tesislerde, Maşukiye pazarında çok sık Arap turistlerle karşılaşmak mümkün... Bu bölgeyi çok seven zengin Araplar, gayrimenkullere talip olunca fiyatlar da hızla yükseldi.

DÜNYADAKİ CENNET

Maşukiye Emlak firması sahipleri Deniz ve Ayhan Balıkçı, Maşukiye bölgesinde villa fiyatlarının 200 bin ile 1.5 milyon dolar aralığına yükseldiğini, arsaların dönüm fiyatının da 200 bin lira ile 350 bin lira arasında değiştiğini söylediler. Araplar Kartepe bölgesini, samanlı eteklerini öncelikle iklimi nedeniyle tercih ediyorlar. Ayrıca Arap zenginler bu bölgenin Kuran­ı Kerim’de cennetin tarif edildiği bölgeye çok benzediğine, bu bölgenin bir bakıma dünyadaki cennet olduğuna inanıyorlar.

Özellikle Arap coğrafyasında havaların çok sıcak olduğu dönemde yılın 3-­4 ayını bu bölgede geçirmek için gayrimenkul alan Araplar, bölgenin İstanbul’a yakınlığını, bölgede çok fazla cami bulunmasını da tercih nedeni olarak gösteriyorlar.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Sur Yapı Lavender Sancaktepe projesinde yüzde 25 indirim fırsatı

Sur Yapı Lavender Sancaktepe projesinde yüzde 25 indirim fırsatı

Sur Yapı Lavender Sancaktepe projesinde oldukça cazip bir kampanya başlatıldı.

19 Kasım 2017


Adalı Konakları fiyatları 300 bin TL'den başlıyor

Adalı Konakları fiyatları 300 bin TL'den başlıyor

Tekirdağ Çerkezköy'de inşa edilen Adalı Konakları projesinin fiyat listesi ve ödeme seçenekleri bell

19 Kasım 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.