Yabancı Yatırımcıdan Bu İle Yoğun İlgi

19 Ocak 2016
PAYLAŞ
Yabancı Yatırımcıdan Bu İle Yoğun İlgi

Türkiye'nin en gözde tatil illeri arasında yer alan Muğla, tatilcilerin yanı sıra konut yatırımcılarını da cezbediyor...

Türkiye Emlak Müşavirleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Ziya Ercan, yabancı yatırımcıların konut alma ve kiralamada Muğla'ya yoğun ilgi gösterdiklerini açıkladı. Muğla'nın Türkiye'de yabancılar en fazla gayrimenkul satışı yapılan iller arasında yer aldığını belirten Ercan, ülkedeki belirsizlik nedeniyle gayrimenkullerini satmaya başlayan yatırımcıların son dönemde yeniden rotalarını Muğla'ya çevirdiklerini söyledi.

Bodrum Emlakçılar Derneği Genel Sekreteri Erkan Deniz ise Rus ve Körfez ülkesi vatandaşlarının Bodrum'daki yatırımcı kitlesini oluşturduğunu açıkladı. Deniz, "2014'te Muğla'da bin 51 yabancı ev almış, bunun 215'ini Rus vatandaşları oluşturuyor. 2015'te ise Muğla genelinde 849 yabancı ev almış, bunlardan 201'i Rus" dedi.

Bodrum'a yapılan yatırımların bazı eğlence merkezlerinin ilçenin tanıtımda etkili olduğunu ifade eden Deniz, yalnızca yatırımcı ve turistlerin değil dünya starlarının ve iş adamlarının da bölgeyi tercih ettiklerini açıkladı. Deniz, "İngiltere Prensi, haftalık 450 bin pounda villa kiraladı. Yabancı iş adamları ve starlar genelde hizmetçili, korumalı, şoförlü, aşçılı ev tutuyor. Tina Turner, Camilla Parker, bunların hepsi Bodrum'un müdavimlerinden. Geçen sene Naomi Campbell, Yalıkavak Palmarina'yı ziyaret etti. Bir diğer ünlü ise Tom Hanks." dedi.


"Yabancı Yatırımcıdan Bu İle Yoğun İlgi" haberine ait yorum yok

Yorum Yap