• Emlak Haberleri
  • Yabancı yatırımcılara online olarak konut satılıyor

Yabancı yatırımcılara online olarak konut satılıyor

Salgın günlerinde gayrimenkul satış yönteminde de değişiklik görülüyor.

28 April 2020
Yabancı yatırımcılara online olarak konut satılıyor Çin'in Wuhan eyaletinde başlayarak tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle global anlamda birçok sektör, daha önceden alışagelmiş yöntemlerinde değişikliğe gidiyor. Salgın sürecinin etkilerini en aza indirmek adına gayrimenkul sektöründe de online satış yöntemine ağırlık verildi.

Türkiye'de de gayrimenkul satışlarının online platformlara taşındığı görülüyor. Mart ayında Türkiye genelinde yabancı yatırımcılara online olarak yapılan konut satışlarından 100 milyon TL'nin üzerinde gelir elde edildiği belirtildi.

AA'nın aktardığı habere göre, Gayrimenkul Yurtdışı Tanıtım Derneği (GİGDER) Başkanı Faruk Akbal, Türkiye'ye seyahat edemeyen yabancı yatırımcılarla Facetime, Zoom, Skype ve Whatsapp gibi online platformlarla iletişim kurduklarını belirterek, "Yenilikçi bakış açısı, teknolojik imkanlar ve ülkemizin sağlıkta yakaladığı ivmeyi kullanarak uluslararası alanda talep oluşmasını sağladık ve bu talepler dijital araçlarla ön satış ve rezervasyona dönüştü" ifadelerini kullandı.

MART AYINDA 120 GAYRİMENKUL

Yabancı yatırımcılara online olarak gayrimenkul satışı Mart ayında başladı. Bu dönemde üyelerinin 120 gayrimenkulün satış ve rezervasyonunu online platformlar üzerinden gerçekleştirdiğini ve 100 milyon TL'yi aşan gelir elde ettiklerini belirten GİGDER Başkanı Akbal, "Elde edilen 100 milyon lirayı aşan satış ve rezervasyon, GİGDER üyelerinin gelişmelere karşı aldığı hızlı aksiyon ve benimsediği yenilikçi yaklaşımla ortaya koyduğu bir performanstır. Aynı zamanda piyasada güzel şeyler de olduğunun resmidir. Öte yandan aslında değişen trendlere ülkemizin ve şirketlerimizin hızlıca ayak uydurduğunun da bir göstergesidir" şeklinde konuştu.

Salgın döneminde ortaya çıkan satış trendinin aslında geleceğin de habercisi olduğuna değinen Akbal, "Proptech ile sanal ve artırılmış gerçeklik sağlayan teknolojiler, otomasyonlar, CRM hizmetleri, dijital hedefli reklam ve ilan servisleri, kitle fonlama, blokchain ve danışman skorları gibi birçok konuda sektör hızla değişiyor" diye konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum