Yalıtım Sektörü Teşvik İstiyor

15 Ocak 2016
PAYLAŞ
Yalıtım Sektörü Teşvik İstiyor

Yalıtım sektörü KDV muafiyeti başta olmak üzere teşviklerin verilmesini istiyor…

Hükümetin açıkladığı 2016 yılı Eylem Planı'nda yer alan enerji verimliliğine yönelik düzenlemelerin büyük memnuniyet ve heyecan yarattığı yalıtım sektörü, bu önlemlerin hızla somutlaştırılmasını ve sektöre KDV muafiyeti başta olmak üzere teşviklerin verilmesini istiyor.

Canpa Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özcan, 64. Hükümet’in açıkladığı 2016 yılı Eylem Planı’nı değerlendirirken, “İçerik olarak çok güzel, fakat bunun uygulamaya geçmesi gerekiyor. Önemli olan alt yapının oluşturulması, yönetmelikler ve yasalarla altının doldurulması. Uyum yasalarını yapıp uygular hale getirmemiz bizim önümüzü açacaktır” dedi.

TEŞVİK VERİLMELİ
Yalıtım malzemelerine KDV muafiyeti başta olmak üzere teşviklerin verilmesi lazım diyen Özcan, “Binalarda ısı yalıtımı ile minimum yüzde 50 enerji tasarrufu sağlanır. Su yalıtımı olmadan da yakıttan tasarruf sağlayamazsınız. Suyla muhatap olan beton zamanla çürümeye yüz tutuyor. Su yalıtımı binanın ömrünü uzatıyor. Deprem kuşağındayız, deprem anında içerisindeki demirler korozyonla muhatap olmuşsa tuzla buz oluyor. 1999’da Marmara depreminde yaşananlar da buydu. Yalıtıma verilecek teşvik ve destekler sektörü büyütecek, ülkemizde enerji verimliliğini de deprem güvenliğini de artıracaktır” ifadesinde bulundu.


"Yalıtım Sektörü Teşvik İstiyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap