Yalıtım Yaptırana Devlet Desteği

Maliye, vatandaşın yalıtım masraflarını hafifletebilmek adına devlet desteği sağlanması için birtakım çalışmalar başlattı.

25 Eylül 2014
Yalıtım Yaptırana Devlet Desteği

Maliye, vatandaşın yalıtım masraflarını hafifletebilmek adına hükümet desteği sağlanması için birtakım çalışmalar başlattı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Hükümet olarak bina yalıtımı yaptırmak isteyenlere alacakları ürünler için taksit kolaylığı sağlayacak bir çalışma yürttüklerini açıkladı.

Enerji verimliliği sağlamak için binalardaki yalıtımın önemine dikkat çeken Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yalıtımı yapılmayan binalarda ciddi bir kayıp olduğunu, yalıtımın öneminin herkes tarafından bilindiğini ancak genellikle maliytten kaçınıldığını söyledi.

Bakan Şimşek, şöyle devam etti:

"Vatandaşlarımızın şunu bilmelerini isterim ki binalara yapılan yalıtım sayesinde önemli bir avantaj elde ediliyor. Elektrik veya doğalgazın tüketiminin azalmasıyla hem vatandaşın parası cebinde kalıyor hem de cari açık noktasında ülkeye büyük bir katkı yapmış olunuyor. Zaten buraya yapılan yatırım, birkaç yıl içinde kendisini amorti de ediyor ama biz yine de bu noktada çekimser kalan bina sakinleri için bir hazırlık içindeyiz. Hükümet olarak binalarına yalıtım yaptırmak isteyenlere, alacakları ürünler için taksit kolaylığını da içeren alternatifli bir çalışma yürütüyoruz"HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.