Yalova Altınova Devlet Hastanesi 2016 Sonunda Açılıyor

18 Ocak 2016
PAYLAŞ
Yalova Altınova Devlet Hastanesi 2016 Sonunda Açılıyor

Yalova'da yapım çalışmaları hızla devam eden Altınova Devlet Hastanesi'nin 2016 yılının sonunda hizmete açılması planlanıyor...

Altınova Tersane Girişimcileri A.Ş. tarafından 2012 yılının Mart ayında temeli atılan ve daha sonra Sağlık Bakanlığı'na devredilen Yalova Altınova Devlet Hastanesi'nin 2016 yılının sonunda hizmete açılması hedefleniyor. İnşaat çalışmalarının hızla devam ettiği hastanede kaba inşaatı tamamlanmak üzere.

7 bin 333 metrekare alan üzerine kurulan Yalova Altınova Devlet Hastanesi 10 yatak kapasiteli olarak hayata geçiriliyor. Tek blok halinde yükselen hastane 1 bodrum kat, zemin kat ve 2 normal kat ve çatı katından oluşuyor. Bodrum kat teknik hacimler, morg ve yan birimleri ve mutfak ve yan birimleri, zemin kat ise resüsitasyon ve müdahale, küçük cerrahi operasyon, röntgen odası ve yan birimleri, laboratuvar, hemşire odası, doktor odası ve 2 adet poliklinikten oluşuyor.

Hastanenin 1. katında 7 adet poliklinik, 2 adet diş muayene, 1 adet jinekolojik muayene, 1 adet ultrason odası ve idari birimleri, 2. katında 10 hasta odası ameliyathane ve yan birimleri, yoğun bakım ünitesi bulunuyor. Çatı katında ise yemekhane, kafe ve teras yer alacak. Ayrıca hastanede 28 araç kapasiteli otoparkta bulunuyor.


"Yalova Altınova Devlet Hastanesi 2016 Sonunda Açılıyor" haberine ait 1 yorum

Tuesday

08 Feb 2016, 12:56

I feel so much happier now I unteasdrnd all this. Thanks!

Yorum Yap