Yalova Revizyon İmar Planı Yeniden Askıya Çıkıyor!

20 Ekim 2015
PAYLAŞ
Yalova Revizyon İmar Planı Yeniden Askıya Çıkıyor!

Yalova merkez revizyon imar planının 2 bin 800 hektar alanı kapsayacak şekilde planlanıp bir ay süre ile askıya çıkarılmasına karar verildi...

Geçtiğimiz hafta iptal edilen Yalova merkez revizyon imar planını yeniden askıya çıkıyor. Yalova Belediye Meclisi, 2 bin 800 hektarlık alanda imar planı revizyonu yaparak askıya çıkartma kararı aldı.

Yalova il merkezindeki 2 bin 920 hektar alanın Kirazlı Sanayi Sitesi'nin de içinde bulunduğu 120 hektarlık kısmı için yapılan plan revizyonu mahkemelik oldu. Mahkeme, Yalova merkezini kapsayan revizyon imar planının tamamını iptal etti. Bunula beraber inşaat ruhsatları da verilemiyordu.

Olağanüstü toplanma kararı alan Yalova Belediye Meclisi, iptal edilen revizyon imar planını tekrar masaya yatırdı. Yalova merkezinin revizyon imar planının yeniden yapılabilmesi için konu imar komisyonuna havale edildi. Komisyon, 2 bin 800 hektar alanda 1/5000 ve 1/1000 ölçekli planların onaylanmasına karar verdi. Bu karar gereği, itirazlara konu olan 120 hektar alan plansız bırakılarak, 2 bin 800 hektar alanın yeniden planlanıp bir ay süre ile askıya çıkarılmasına karar verildi.


"Yalova Revizyon İmar Planı Yeniden Askıya Çıkıyor!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap