Yalova Revizyon İmar Planı Yeniden Askıya Çıkıyor!

Yalova Merkez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

20 Ekim 2015
Yalova Revizyon İmar Planı Yeniden Askıya Çıkıyor!

Yalova merkez revizyon imar planının 2 bin 800 hektar alanı kapsayacak şekilde planlanıp bir ay süre ile askıya çıkarılmasına karar verildi...

Geçtiğimiz hafta iptal edilen Yalova merkez revizyon imar planını yeniden askıya çıkıyor. Yalova Belediye Meclisi, 2 bin 800 hektarlık alanda imar planı revizyonu yaparak askıya çıkartma kararı aldı.

Yalova il merkezindeki 2 bin 920 hektar alanın Kirazlı Sanayi Sitesi'nin de içinde bulunduğu 120 hektarlık kısmı için yapılan plan revizyonu mahkemelik oldu. Mahkeme, Yalova merkezini kapsayan revizyon imar planının tamamını iptal etti. Bunula beraber inşaat ruhsatları da verilemiyordu.

Olağanüstü toplanma kararı alan Yalova Belediye Meclisi, iptal edilen revizyon imar planını tekrar masaya yatırdı. Yalova merkezinin revizyon imar planının yeniden yapılabilmesi için konu imar komisyonuna havale edildi. Komisyon, 2 bin 800 hektar alanda 1/5000 ve 1/1000 ölçekli planların onaylanmasına karar verdi. Bu karar gereği, itirazlara konu olan 120 hektar alan plansız bırakılarak, 2 bin 800 hektar alanın yeniden planlanıp bir ay süre ile askıya çıkarılmasına karar verildi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


‘Yabancıya konut satışları cari açık için önemli’

‘Yabancıya konut satışları cari açık için önemli’

Konutder Yönetim Kurulu Başkanı ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, “Yabancıya konut

23 Kasım 2017


Cihan İnşaat ve Kar Group yöneticileri TÜİK verileri değerlendirdi

Cihan İnşaat ve Kar Group yöneticileri TÜİK verileri değerlendirdi

Sektör temsilcilerinde Cihan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve Kar Group Yönetim Kurulu Üyesi TÜİK ve

23 Kasım 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.