Yapı Kredi Koray GYO Riva’daki Arsalarını Satıyor

İstanbul Beykoz'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

23 Aralık 2014
Yapı Kredi Koray GYO Riva’daki Arsalarını Satıyor

Yapı Kredi Koray GYO, İstanbul'un uzun vadede yüksek prim vaad eden bölgelerinden Riva'da bulunan arsalarını satışa çıkardı.

Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, Riva'daki arsaları üzerinde proje geliştirmek yerine, bu arsaların satılmasına yönelik hazırlıklara başlanacağını KAP'a bildirdi.

İşte şirketten KAP'a yapılan açıklama şöyle:

"Şirketimizin ve bağlı ortaklığımız Gelişim Gayrimenkul ve Yatırım Ticaret A.Ş.'nin (Gelişim Gayrimenkul) portföyünde yer alan Riva (Doğu) arsalarının Şirketimizin çıkarları doğrultusunda en iyi şekilde değerlendirilmesi amacıyla, proje geliştirmek yerine; Şirketimizin 22.12.2014 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında, Şirketimize ait İstanbul ili, Beykoz İlçesi, Riva (Çayağzı) Köyü, Beylik Mandıra mevkiinde bulunan 4 parseldeki toplam 112.097,18 m2 arsaların satılmasına yönelik hazırlıklara başlanılması ve gerekli işlemlerin yapılması için Şirket Yönetimi'ne yetki verilmesine karar verilmiştir.

Şirketimizin %100 oranında sahipliği bulunduğu bağlı ortaklığımız Gelişim Gayrimenkul'ün de aynı tarihli Yönetim Kurulu toplantısında, Şirkete ait İstanbul ili, Beykoz İlçesi, Riva (Çayağzı) Köyü, Beylik Mandıra mevkiinde bulunan 4 parseldeki toplam 143.718,26 m2 arsaların satılmasına yönelik hazırlıklara başlanılması ve gerekli işlemlerin yapılması için Şirket Yönetimi'ne yetki verilmesine karar verilmiştir.

Şirketimize ve Gelişim Gayrimenkul'e ait söz konusu arsalar (toplam 8 parsel olarak 255.815,44 m2), Şirketimizin 30.09.2014 tarihli konsolide finansal durum tablosunda stoklar hesabında 22.842.578 lira ile izlenmektedir"

900 DÖNÜM ARAZİSİ BULUNUYOR

Gayrimenkul uzmanları, Riva'yı İstanbul'un uzun vadede en çok değerlenecek olan bölgelerinden biri olarak gösteriyor. İnşası devam eden dev projeler tamamlandığında bölgenin metrekare birim fiyatlarında büyük artışlar yaşanacağı öngürülüyor. Yapı Kredi Koray GYO'nun Riva'da 900 dönüm arazisi bulunuyor.

RİVA'NIN ARSA DEĞERİ KATLANARAK ARTIYORHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Fikirtepe Kentsel Gelişim Alanı imar planına onay

Fikirtepe Kentsel Gelişim Alanı imar planına onay

Toplam 4 mahalleyi içine alan Kadıköy Fikirtepe Kentsel Gelişim Alanı imar planına onay verildi.

25 Eylül 2017


Tem Avrasya Konutları 10 bin lira peşinatla ev sahibi yapıyor

Tem Avrasya Konutları 10 bin lira peşinatla ev sahibi yapıyor

Tem Avrasya konutları 507 bin lira ile 1 milyon 250 bin lira arasında değişen fiyatlarıyla Fuzul ve

25 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat