Yaşar Aşçıoğlu’ndan İmaj Bakanlığı Önerisi

Marka Şehirler Zirvesi'nde konuşan Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, şehirlerin olmaları gereken yere taşınabilmesi için Prestij Bakanlığı ya da

07 Nisan 2016
Yaşar Aşçıoğlu’ndan İmaj Bakanlığı Önerisi

Marka Şehirler Zirvesi'nde konuşan Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, şehirlerin olmaları gereken yere taşınabilmesi için Prestij Bakanlığı ya da İmaj Bakanlığı'nın kurulması gerektiğini açıkladı...

Markalaşan şehirlerin Türkiye ekonomisine katkısını artırmak amacıyla düzenlenen Marka Şehirler Zirvesi İstanbul'da gerçekleşti. Zirve'de konuşan Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, markalaşmak adına çok çalışılması gerektiğini belirtti.

İLK BEŞTE OLMASI GEREKİYOR

Türkiye'nin marka olma konusunda 19’uncu ya da 29’uncu sırada gösterildiğini söyleyen Aşçıoğlu, "Türkiye’nin olması gereken sıra ilk 5’tir. Bu noktada bizlere birçok görev düşüyor, çok çalışmamız ve çok iş yapmamız lazım." dedi.

İSTANBUL TÜRKİYE'NİN VİZYON BAŞKENTİ

Türkiye'nin konum itibariyle önemli bir noktada, doğu ile batıyı kültürel olarak birleştiren ve bu birleşimi yaşayan bir ülke olduğunu belirten Aşçıoğlu, "İstanbul ise bu ülkenin vizyon başkenti. Büyüleyici havasıyla, romantizmi ve tarihi birikimiyle öne çıkan bu şehir yalnızca trafik adına Hindistan’ın ardından en keşmekeş yaşanılan şehir olarak anılıyor. Bu şehri markalaştırmak adına ciddi bir çaba harcıyor olmalıyız. Bu çerçevede de turizm, ticaret, yatırım, girişim gibi özellikleri öne çıkarmalıyız." dedi.

Bilimsel araştırmalara göre 50 – 100 yıl içinde ABD’nin liderliği sona ereceğinin dile getirildiğini ifade eden Aşçıoğlu, bu zaman zarfında Çin ve Hindistan’ın ardından Türkiye'nin dünya lideri olmaya en büyük aday olarak gösterildiğini açıkladı.

YAPI KALİTESİNİ ARTTIRMAMIZ GEREKLİ

Bunun için sektörün yapı kalitesini arttırması gerektiğini söyleyen Aşçıoğlu, "Şehir mobilyalarından okullara, kamu binalarından sanayi yapılarına kadar her şeyi bu sektör yapıyor. Yapı kalitesi adına dünya ile yarışan bir ülke olmalıyız. İlk önce şehirdeki yapıları kalitesine bakarız. Trafiği, sosyal yaşamı, ticaret hayatı iyiyse o şehir hem yatırımcı çeker hem de kalkınmış bir bölge olarak anılır." ifadelerinde bulundu.

İMAJ BAKANLIĞI KURULMALI

“Prestij Bakanlığı” ya da “İmaj Bakanlığı” olabilecek bir yapının kurulması gerektiğini belirten Aşçıoğlu, "Türkiye, yalnızca deniz ve kum değil. Algıyı yönetmek adına çalışmalar yapmamız gerekiyor. Bu çerçevede kamu nezdinden adı “Prestij Bakanlığı” ya da “İmaj Bakanlığı” olabilecek bir yapı kurulmalı. Tüm kurumların bağlı olabileceği böyle bir bakanlık oluşturmalı. Nasıl şirketlerin algısını yöneten profesyoneller varsa ülkelerin de olmalı. Bu konu araştırılmalı, çalıştay yapılmalı. İsme takılmadan bu oluşum hızlıca kurulmalı. Çünkü Körfez Geçişi, Kanal İstanbul ya da 3. Havalimanı gibi birbirinden büyük projeler inşa ediliyor. Bu projeleri gerçekleştirecek ekip hazırken bu fırsat değerlendirilmeli." şeklinde konuştu.

İMAJ BAKANLIĞI ŞEHİRLERİ OLMALARI GEREKEN YERLERE TAŞIYABİLİR

Böyle bir oluşuma yapı sektörü olarak destek vermeye hazır olduklarını açıklayan Aşçıoğlu, "Diyorum ki gelin kurulacak bu yeni bakanlık, diğer bakanlıkları yurtdışına algı yönetimi noktasına uyarıp yönlendirsin. İstanbul’un yanı sıra diğer bölgelerimizde de marka olacak şehirlerimiz var. Kurulabilecek bu yeni bakanlık, bu şehirleri olmaları gereken yerlere taşıyabileceğine inanıyorum." diyerek sözlerini sonlandırdı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


ABD’de ikinci el konut satışında düşüş

ABD’de ikinci el konut satışında düşüş

Amerika Birleşik Devletleri’nde yayımlanan rapora göre haziran ayından ülkede ikinci el konut satışı

25 Temmuz 2017


İstanbul’da enerji santrali kurulacak

İstanbul’da enerji santrali kurulacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kemerburgaz’da 70 dönümlük araziye 5MW’lık enerji tarlası kuracağını

25 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat