Yassıada Projesinde Son Durum

Yüzde 80 kaba inşaatı tamamlanan Yassıada projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor...

26 Mayıs 2016
Yassıada Projesinde Son Durum Yüzde 80 kaba inşaatı tamamlanan Yassıada projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor...

Adı Demokrasi ve Özgürlükler Adası olarak değiştirilen Yassıada’da geçen yıl başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Yassıada projesi kapsamında 500 kişilik Kongre Merkezi, Demokrasi ve Özgürlük Meydanı ile müze, 328 yatak kapasiteli otel, 500 kişilik restoran, 212 personel kapasiteli servis ve hizmet yapıları yer alıyor.

Yap-işlet-devret modeliyle Mesa Holding tarafından çalışmaların sürdürüldüğü adada kaba inşaatın yüzde 80’i tamamlanmış durumda. Adada 5’i tescilli, 3’ü tescillenecek olan yapılar aslına uygun restore edilerek kullanıma sunulacak.

Tescilli spor salonu 27 Mayıs Müzesi olarak, Subay Gazinosu ve yatakhanesi binası "Anı ve Fotoğraf Sergi Salonu" olarak Şeref Salonu ise "Bilgi Edinme-Tanıtım Binası" olarak kullanılacak.

Adadaki hücre, şato yapıları ve sarnıç tescillendikten sonra aslına uygun restore edilerek vatandaşların ziyaretine açılacak.

Daha önceleri adadaki kesilen ağaçlar ve betonarme görüntü tepkilere neden olmuştu. Projeyle beraber adaya 444 yetişkin ağaç dikilecek. 12 bin 912 yer örtücü, 5 bin 355 çalımsı bitki ve bin 970 sarmaşık ile adanın yeşil dokusu yeniden canlandırılacak.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Yıllarca gökdelen sayısı ile şampiyonluğu elinde tutan New York’u son 9 yılda inşa edilen gökdelenle

16 Ekim 2017


Dünyanın en pahalı evinin fiyatı düştü

Dünyanın en pahalı evinin fiyatı düştü

Dünyanın en pahalı evi olarak gösterilen Villa Les Cedres malikanesinin fiyatı 686 milyon dolar düşt

15 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.