Yatay mimarili yapılaşma sürecek

Türkiye genelinde yatay mimarili yapılaşmanın önemi artıyor.

02 January 2020
Yatay mimarili yapılaşma sürecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamalarda Türkiye şehirlerindeki yapılaşmaya dair düşüncelerini paylaştı. AA'nın aktardığı habere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye şehirlerinin her alanda yaşadığı büyük dönüşümden nasibini aldığını kaydetti.

Şehirlerin yapılarından bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kibrit kutuları gibi dikilmiş binalarla bir yere varılamayacağını belirterek, "Bizim medeniyetimize yakışan, geçmişimizden aldığımız ilhamla bu adımları atmamız dünyada örnek teşkil edilecektir. Bizim göğe değil, toprağa daha yakın olmanın gayreti içerisinde olmamız lazım. Zaten sonunda gideceğimiz yer de orası değil mi? Oraya gideceğiz" şeklinde konuştu.

'ORTAK PROJELER YAPILSIN' ÇAĞRISI

Birçok belediye başkanının katıldığı toplantıda yatay mimarili yapılaşmanın önemine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Benim bir ricam var, o da şudur: Özellikle şehirleşmede, inşaatların inşasında, ihyasında bütün mesele sizin kaleminizin ucundadır. Bir defa buradan taviz asla verilmemelidir. Eğer küçük hesaplar yaparsak inanın şehirlerimize ihanet etmiş oluruz. Burada kararlı duruşumuz şart. 'Acaba seçimler geliyor, durum ne olur? Seçimi kazanır mıyız, kaybeder miyiz?' Hep söylüyorum, dikey mimari ile şehirlerimize ihanet etmiş oluruz. Yatay mimari ile hem kendi medeniyetimizi inşa etmiş oluruz hem de gerçekten şehirleşmenin ne olduğunu dünyaya gösterme imkanını bulmuş oluruz" ifadelerini kullandı.

Çalışmalarda ortak hareket edilmesi gerektiğini belirten Erdoğan, "Bu adımları kararlılıkla atmak ve TOKİ'yle Emlak Konut'la ortak, gerekirse ortaklaşa adımlar atarak tip projeler oluşturmamız ve buna göre de bu adımları atmamız lazım. Eğer atmazsak o zaman çok geç kalmış oluruz ve bunu başarmamız lazım" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum