Yatırımcıların bahçeli villalara ilgisi arttı

Salgın günlerinde konut tercihleri de değişti.

11 April 2020
Yatırımcıların bahçeli villalara ilgisi arttı Büyük şehirlerde özellikle rezidans hayatını tercih eden insanların karantina günlerinde müstakil bahçeli villalara olan ilgisinin artığı ifade ediliyor. Koronavirüs salgınında gayrimenkul satışları devam ederken Marmaris, Bodrum, Fethiye ve Datça gibi bölgelerin kırsal mahallelerinde yer alan önü deniz, arkasında ormanlık alanların bulunduğu arazi ile müstakil bahçeli villaların yoğun talep aldığı belirtiliyor.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyük şehirlerde yaşam süren insanların karantina günlerinde emlakçıları arayarak bahçeli villalar hakkında bilgiler aldıkları belirtiliyor. En çok tercih edilen bölgeler Ege bölgesindeki kasabalar oluyor.

FİYATLAR 1 MİLYON 750 BİN TL'DEN BAŞLIYOR

Yeni Şafak'ın aktardığı habere göre, konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Zülfikar Soyvural, karantina günlerinde temiz havanın ve bahçeli evin hayalini kuranların talebi artırdığını belirterek, "Koronavirüs nedeniyle emlak sektöründe satışlar şehir merkezlerinde durma noktasına geldi. Fakat büyükşehirlerdeki insanların müstakil bahçeli villa talebi arttı. Marmaris'in ve Datça'nın kırsal mahallelerinde 2 bin 500 ile 3 bin civarında müstakil villa var. Başta İstanbul olmak üzere Ankara, Bursa, Denizli, İzmir ve Eskişehir'den müstakil bahçeli ev satın almak için telefonla arayan ve web adreslerimize fiyat soran çok fazla" ifadelerini kullandı.

Koronavirüs salgını sonrasında insanların içinde bahçesi olan, ailesiyle izole olup sıkılmadan zaman geçirecek müstakil villa aradıklarını belirten Soyvural, "Özellikle bu istekle bizleri büyükşehirlerde apartman dairesine izole olmuş, maddi imkanı yerinde kişiler arıyor. Banka kredilerinin düşmesinin de bir nebze olsun faydası oldu. Kişinin isteğine göre müstakil bahçeli villalar 1 milyon 750 bin ile 3,5 milyon lira arasında değişiyor. Özellikle maddi olarak varlıklı insanlar metropollerde son salgın olayından sonra kalmak istemiyor. Avukatları veya sekreterleri aracılığıyla bizleri arayarak, isteklerini bildiriyor. Biz de fiyatı sunuyoruz. Sakin, izole ve doğa ile baş başa olmak isteyenlerin ilk başta tercihi Marmaris'in kırsal mahalleleri" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum