Yatırımcıların Gözü Bu İlde!

Yalova Merkez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

19 Ekim 2015
Yatırımcıların Gözü Bu İlde!

Sağlık turizminde öncü illerden olan Yalova mega projelerle beraber daha da değerleniyor. EVA Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Ahmet Durmuş Yalova'yı mercek altına aldı...

Dev kamu yatırımlarının kilit noktasında yer alan, Organize Sanayi Bölgesi, marina ve turizm yatırımlarıyla yeniden yapılanan Yalova'ya yerli ve yabancı yatırımcı ilgisi hızla artmaya devam ediyor. EVA Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Ahmet Durmuş Yalova'yı mercek altına aldı.

Değişim Gebze-Orhangazi-İzmir Projesiyle Başladı

Yalova'daki değişimi 2016 yılında hizmete açılması planlanan Gebze-Orhangazi-İzmir projesinin inşaatı öncelikle başlatmış oldu. Projenin hayata geçmesiyle beraber Yalova, İstanbul, Kocaeli ve Bursa bölgesel olarak bütünleşmiş olacak. İstanbul ile İzmir arasını 3,5 saate indirecek olan mega proje, yılda yaklaşık 650 milyon dolar tasarruf sağlayacak.

Körfez geçişi projesiyle kara ulaşımının yanı sıra bölge limanlarındaki ticaret etkinliklerinin de önemli ölçüde artmasının beklendiğini ifade eden Durmuş, " Yalova, İstanbul, Kocaeli ve Bursa şehirlerinin ortak planlama içinde olması son derece önem arz ediyor. Proje sayesinde, Yalova'nın İstanbul, İzmir ve Bursa gibi büyük metropollere ulaşım kolaylaşacak, ulaşılabilirliğin artmasıyla birlikte özellikle sanayi üretimi artacak ve ekonomik hayat canlanacak." dedi. Durmuş, bu gelişmenin önemli bir sonucu olarak çevre illerden Yalova'ya doğru iç göç yaşanacağı ve şehir nüfusunun artacağını belirtiyor.

Çınarcık ve Armutlu'da Haftasonu Nufüs Artışı Olacak

Türkiye'nin termal turizm açısından önde gelen illeri arasında bulunan Yalova'da özellikle yaz ayları Çınarcık ve Armutlu Bölgesi yoğun bir ilgi görüyor. Çınarcık Armutlu, 2016 yılı içerisinde tamamlanması planlanan karayolu ile hafta sonu tatilcileri için alternatif olacak. Bununla beraber hafta sonu bölgede ciddi nufüs artışı bekleniyor.

Yatırımlarla Beraber Sanayide Gelişecek

Ulaşım yatırımları ile beraber Organize Sanayi Bölgesi yatırımlarının da artacağını söyleyen Durmuş, "Kalıp İmalâtı İhtisas OSB, Yalova Gemi İhtisas OSB, Taşıt Araçları Yan Sanayi İhtisas OSB, Yalova Kompozit ve Kimya İhtisas Islah OSB’nin dışında, yatırımı planlanan Akrilik Bazlı Elyaf ve Kompozit Ürünler İleri Teknolojik Malzemeler Islah OSB ile Yalova Çiçekçilik Tarımına Dayalı İhtisas OSB yatırımlarının faaliyete geçmesi ile şehirdeki sanayi daha da artacak ve istihdama katkıda bulunacak." dedi.

Yalova Marina, İstanbul'daki Marinalardan Sonraki Tek Marina

2010 yılında hizmete giren Yalova Marina Marmara Denizi’nde İstanbul marinaları haricindeki tek marina olarak konumlanıyor. Maksimum 30 metre boyunda toplam 240 deniz, 80 karapark yat bağlama kapasitesine sahip marina, İstanbul’daki yat sahiplerinin özellikle hafta sonunu geçirdiği uğrak marinalardan biri haline geldi.

Turizm Yalova'nın Gelişimine Katkı Sağlıyor

Türkiye'de termal turizme öncülük eden, kaplıca ve kür tedavileri için profesyonel turların düzenlendiği Yalova, son yıllarda sağlık turizmi ile öne çıkıyor. Bununla beraber şehirde yayla turizmide popüler hale gelmiş durumda. EVA Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Ahmet Durmuş, "Eşsiz doğası, yakın çevresindeki şelaleleri ve dipsiz göl gibi derin bir krater gölüne sahip olan Yalova turizme ciddi katkı sağlayacak. Derince Yaylası'nın bulunduğu bölgenin 190 dönümü kapsayan Tabiat Parkı ilan edilmiş durumda. Bölgede eko turizmi geliştirmek amacıyla çevre köylerde yaşayanlara eğitim veriliyor. Çalışmalar çerçevesinde yöre insanına istihdam yaratarak aile bütçelerine, bölgesel kalkınmaya ve şehrin sosyo-ekonomik ve kültürel gelişimine katkı sağlanması planlanıyor." dedi.

Yabancı Yatırımcının Gözü Yalova'da!

Durmuş, Yalova'daki Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu projesi ve İstanbul-İzmir arasını 3,5 saate indirecek olan Körfez köprüsünün yanı sıra şehirde deprem yönetmeliğinin uygulamaya girmesiyle birlikte Yalova'nın yerli ve yabancı yatırımcıların yoğun ilgisine neden olduğunu belirtiyor.

Durmuş, yerli yatırımcıların Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu projesi güzergahı üzerinde yer alan ilçelerde ve projenin yakın çevresinde bununla beraber tatil bölgelerinde tarla ve arsa yatırımı yaptıklarını söyledi. Durmuş, yerel geliştiricilerin satın aldıkları arsalar üzerinde villa ve konut projeleri geliştirerek yabancı yatırımcılara satış gerçekleştirdiklerinin altını çizdi.

Körfez ülkeleri yatırımcıları tarafından özellikle yoğun ilgi gören Yalova'da yatırımcılar daha çok Termal, Çınarcık, Altınova ve Armutlu bölgeleri tercih ediyor. Durmuş, yatırımcıların bu bölgeleri tercih etmelerinin sebebinin Termal ve Armutlu ilçelerinin bilinirliği yüksek kaplıca alanlarına sahip olmasından, Çınarcık ve Altınova ilçelerinin de denize olan yakınlığı ve şehir merkezi yapısında olmasınından kaynaklandığını ifade etti.

Yalova büyükşehir mi olacak?

EVA Gayrimenkul Değerleme Müdürü Cansel Turgut Yazıcı Yalova'nın mevcut demografik durum nedeniyle büyükşehir olmasının mümkün olmadığını söyledi. Yalova'nın toplam nüfusunun 226.514 olduğunu ifade eden Yazıcı, kısa ve orta vadede Yalova'nın büyükşehir olması için gerekli olan 750.000 kişiyi yakalamasının pek mümkün gözükmediğini söyledi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Yabancılara konut satışı zirve yaptı

Yabancılara konut satışı zirve yaptı

Dün açıklanan Nisan 2018 konut satış verilerinde yabancılara konut satış istatistiği dikkat çekti.

19 Mayıs 2018


Yonca Sitesi Gebze fiyatları 300 bin TL'den başlıyor

Yonca Sitesi Gebze fiyatları 300 bin TL'den başlıyor

Gebze'de lüks site ortamının kapılarını açmaya hazırlanan Yonca Sitesi Gebze projesinde satışlar sür

19 Mayıs 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum