• Şirket Haberleri
  • Yaylalar Holding’ten 65 Milyon Liralık Gayrimenkul Yatırımı

Yaylalar Holding’ten 65 Milyon Liralık Gayrimenkul Yatırımı

16 farklı sektörde faaliyet gösteren Yaylalar Holding, 2015 yılında 65 milyon liralık gayrimenkul yatırımı yapacak.

15 Aralık 2014
Yaylalar Holding’ten 65 Milyon Liralık Gayrimenkul Yatırımı

16 farklı sektörde faaliyet gösteren Yaylalar Holding, 2015 yılında 65 milyon liralık gayrimenkul yatırımı yapacak.

Plastik başta olmak üzere 16 sektörde faaliyet gösteren Yaylalar Holding, 2015 yılında gayrimenkul yatırımlarına hız verecek. İstanbul'da depo ve gayrimenkul yatıranları yapacak olan şirket, Bodrum'da da konut projesi geliştiriyor. Yaylalar Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kemal Yayla, 2015'te halka arz da planladıklarını söylüyor.

Yaylalar Holding; inşaat, yaylı yatak, gıda, plastik ambalaj ve petrokimya gibi 16 farklı sektörde faaliyet gösteriyor. Bu yılı 450 milyon dolar ciro ile kapatmayı bekleyen şirketin 2015 ciro hedefi ise 500 milyon dolar. Yaylalar Holding'te toplam 450 kişiye istihdam sağlanıyor.

65 MİLYON LİRALIK GAYRİMENKUL YATIRIMI

Şirket, son dönemde yeni yatırımlara hız vermiş durumda. Bunların başında da inşaat yatırımları geliyor. İstanbul'da depo ve iş merkezi inşa ettiklerini belirten Yaylalar Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kemal Yayla, "Son dönemde bünyemizdeki arsaları yatırıma dönüştürmeye başladık. 2015'te 65 milyon liralık gayrimenkul yatırımı planlıyoruz. Önümüzdeki yılki en önemli projemiz ise halka arz" diyor.

[caption id="attachment_40999" align="alignnone" width="808"]Yaylalar Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kemal Yayla Yaylalar Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kemal Yayla[/caption]

Yaylalar Holding, 2015 yılında inşaat yatırımlarına ağırlık vermeyi planlıyor. Buna depo yatırımları ile start vermeyi planladıklarını söyleyen Yayla, daha önce farklı antrepolarla çalıştıklarını ancak artık tek bir merkezden sevkiyat yapmak isteğiyle bir depo yatırımına başladıklarını belirtiyor.

Beylikdüzü'nde 14 bin metrekarelik ve 30 bin ton kapasiteli bir depo inşa ettiklerini belirten Yayla, "Limana en yakın yer olduğu için yatırım için Beylikdüzü'nü seçtik. Şubat ayı gibi faaliyete geçecek olan 20 milyon liralık bir yatırım bu. Ayrıca Yayla Holding'i de buraya taşıyacağız" diye anlatıyor.

BODRUM'DA KONUT İNŞA EDİYOR

Bugüne kadar konut projeleri, sanayi siteleri ve bazı bakanlıkların taahhüt işlerini yürüttüklerini söyleyen Ali Kemal Yayla, şu günlerde Bodrum'da konut projesi için hafriyata başladıklarını ifade ediyor.

Bodrum Konacık'ta 154 villadan oluşan bir proje yürüttüklerini söyleyen Yayla, şunları ekliyor:

"30 milyon liralık bir yatırım olacak. Hem yazlık, hem kışlık müşteriye hitap edebileceğiz. Bir yılda tamamlanmasını planladığımız bu projede 3 oda 1 salon dubleks tarzındaki evler 120-150 metrekare arasında olacak"

ESENYURT'TA İŞ MERKEZİ

Ekonomist'te yer alan habere göre; Yaylalar Holding'in gayrimenkul yatırımlarından biri de Esenyurt'ta inşaatına başlayacakları iş merkezi. Projenin üç dönüm arazi üzerinde konumlandığını beliıten Yayla, "2015'in ilk aylarında bu yatırıma başlayacağız. 15 milyon TL'ye mal olmasını beklediğimiz bu projedeki gayrimenkulleri kiralama yoluna gitmeyi planlıyoruz.îzmir'de de yatırım planlarımız var" diyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Ceylan İnşaat ‘Yılın Kurumsal Şirketi’ ödülünü kazandı

Ceylan İnşaat ‘Yılın Kurumsal Şirketi’ ödülünü kazandı

Ceylan İnşaat, bu yıl ilki gerçekleştirilen düzenlenen Altın Badem Ödülleri’nden ‘Yılın Kurumsal Şir

10 Ekim 2017


Hasanoğlu İnşaat MÜSİAD Vizyoner’17’de örnek daire sunumu yapacak

Hasanoğlu İnşaat MÜSİAD Vizyoner’17’de örnek daire sunumu yapacak

İnşaat sektöründe 25 yıla yakın bir süredir yenilikçi birçok projeyi hayata geçiren Hasanoğlu İnşaat

10 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.