YDA Center Avrupa'da "En İyi Ofis Mimarisi" seçildi

YDA Center İş ve Yaşam Merkezi projesi EPA’da ‘En İyi Ofis Mimarisi’ dalında ödüle layık görüldü.

03 November 2017
YDA Center Avrupa'da "En İyi Ofis Mimarisi" seçildi Uluslararası alanda gayrimenkul sektörünün en önemli ödüllerinden biri olan ve European Property Awards'te ‘En İyi Ofis Mimarisi’ ödülünün sahibi YDA Center İş ve Yaşam Merkezi Projesi oldu.

YDA Group tecrübesiyle inşa edilen ve Yazgan Mimarlık tarafından dizayn edilen YDA Center'ın ödülünü Londra'da düzenlenen törende YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, Yazgan Mimarlık Kurucu Ortağı Dr. Kerem Yazgan ve Melikhan Cüneyt Arslan aldı. Modern ve farklı mimarisiyle daha önce de "Sign of the City Awards 2016"da En İyi Ofis kategorisinde Premium Proje seçildi. YDA Center; ayrıca, mimarlık dünyasının en prestijli etkinliklerinden biri olan World Architecture Festival kapsamında bu yıl “Office-Future” kategorisinde rakiplerini eleyerek finalde yarışmaya da hak kazandı.

“YILIN HER GÜNÜ YAŞAYACAK BİR YAŞAM MERKEZİ”

Lokasyon olarak Ankara'nın merkezindeki en önemli ana arterlerden biri olan, tüm ulaşım noktalarının kesiştiği Eskişehir yolu üzerinde konumlanan YDA Center'ın üç ana elemandan; Kentsel Plaza, High-Flat Ofis, Park Alanı ve bu elemanları birbirine bağlayan ‘Kentsel Boşluklar' dan oluştuğunu ifade eden projenin mimarı Dr. Kerem Yazgan, “YDA Center, modern bir mimari bakış açısıyla başkentin kalbinde oluşturulan Kentsel Plaza ile birlikte yükselmektedir” dedi.

Projeyle ilgili sözlerine devam eden Yazgan, sözlerini şu ifadelerle sürdürdü: “Boşluklarla şekillenen High-Flat Ofis ve park alanları ile hem yakın çevresine hem de şehre görsel olarak açılan, kentsel mimarisi ile sadece bir iş merkezi değil mekânsal, görsel ve sosyal anlamda Ankara'da yılın her günü yaşayacak bir yaşam merkezi, canlı bir kent mekanı oluşturmaktadır. Kentsel Plaza, farklı kotlarda avlular ve bu avluları bağlayan sokakların açıldığı, insanlara farklı alternatif yürüyüş yolları, vistalar, platformlar, çekim noktaları sunarak Metro ve Ankaray istasyonu ile ticari alanlar, kafeler, restoranlar, ofis girişleri, peyzaj alanlarını birbirine bağlayan sosyal bir kent mekânıdır. Projenin güneyinde bağımsız bir parselde, yaklaşık 13.000 metrekare peyzaj alanı içerisinde, restoran, kafe ve çok amaçlı etkinlik alanı ile altında park sorununu ortadan kaldıracak kapalı bir otopark barındıran, yoğunluğun olduğu Çukurambar bölgesinde kentsel plaza ile birlikte nefes alma mekânları oluşturacak ve tüm bölgeye hizmet edecek bir kent parkı bulunmaktadır. YDA Center'ın en yüksek noktasında ise kent panoramasına her yönden hâkim, Ankara'nın sosyal hayatında ayrıcalık oluşturacak bir Roof Restaurant yer almaktadır. YDA Center hem mimarisiyle hem de kent yaşamına katkılarıyla rakipsiz bir proje olarak hayata geçiyor.”HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Haziran 2020 kira artış oranı belli oldu

Haziran 2020 kira artış oranı belli oldu

Kiralara bu ay içerisinde yapılacak zam oranı açıklandı. İşte Haziran 2020 kira artış oranı…

03 June 2020


İngiltere'de konut fiyatları sert düşüş yaşadı

İngiltere'de konut fiyatları sert düşüş yaşadı

Koronavirüs etkileri İngiltere gayrimenkul pazarında da olumsuz bir şekilde görüldü.

02 June 2020


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum