YDA Group’tan BDDK Binasına Rekor Teklif

İstanbul Ataşehir'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

08 Eylül 2014
YDA Group’tan BDDK Binasına Rekor Teklif

YDA Group, TOKİ tarafından İstanbul Ataşehir'de inşa edilecek olan ve yakın zamanda ihalesi gerçekleştirilen yeni BDDK binası için adeta servet döktü.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilecek Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK), İstanbul Ataşehir Finans Merkezi’ndeki hizmet binasının arsa satış karşılığı gelir paylaşım işinin ihalesinde; idare payı gelirine en yüksek teklifi YDA Group verdi.

YDA Group, idare payı gelirine en yüksek teklifi 291 Milyon 840 bin lira, nakdi ödeme ve 159 milyon lira maliyetindeki 93 bin 400 metrekarelik BDDK hizmet binasının anahtar teslimi yapılarak bedel teslim edilmesini içeren teklif verdi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun hizmet binası, TOKİ ile BBDK arasında imzalanan protokol kapsamında, İstanbul Finans Merkezi Yerleşkesinde, 3328 ada 2 nolu parsele yapılacak. BDDK hizmet binası ihalesi; Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Satış, Devir, İntikal, Kiraya Verme, Trampa, Sınırlı Ayni Hak Tesisi ve Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale Yönetmeliği kapsamında gerçekleştirildi. İdare tarafından ilerleyen günlerde gerekli prosedürler tamamlanarak ihale kesinleştirilecek.

319 BİN METREKARE

Hem finans sektörünün kalbi olacak bir merkez, hem de günün 24 saati yaşayan bir kampüs olma özelliği taşıyacak olan ve 30 bin kişiye istihdam kaynağı olacak yaklaşık 2 milyon 500 bin metrekare inşaat alanının içerisinde, 319 bin metrekarelik toplam inşaat alanı ile yer alan BDDK parseli; 7 katlık bir baza üzerine oturan kulelerden oluşacak.

8 BİNİN ÜZERİNDE İSTİHDAM

Yurt içi ve yurt dışı iştirakleri bulunan, uluslararası düzeyde iş hacmi oluşturan, 5,6 milyar USD’yi bulan tamamlanmış projeleri ve hâlihazırda 8 bin kişilik istihdam gücü ile YDA Group, inşaat sektörünün yanı sıra havalimanı işletmeciliği, madencilik, enerji, tarım, sağlık ve sigortacılık sektörlerinde de faaliyetlerini sürdürüyor. Şirketin projeleri arasında Diyarbakır Havaalanı Terminal Binası, Ordu Çevre Yolu ile Tokat Niksar Yolu, Ümraniye, Sarıyer, Muş Devlet Hastaneleri ve Ankara-İzmir Hızlı Tren Projesi Polatlı-Afyon Kesimi altyapı yapım işi gibi altyapı ve üstyapıya yönelik taahhüt projelerinin yanı sıra; YDA Park Avenue, Söğütözü Residences, The istanbul Residence Veliefendi, The Kayseri Forum Residences ve Ankara Business Centre gibi markalı gayrimenkul projeler de yer alıyor. DHMİ’nin 7 Mart 2014 tarihinde yenilediği ihalede en yüksek teklifi (705 milyon Avro + KDV) vererek hali hazırda 2006 yılından bu yana dış hatlar terminalini işletmekte olduğu Dalaman Uluslararası Havalimanı’nın iç ve dış hatlarını 26 yıllığına işletme hakkını kazanan Şirket; Kamu-Özel Ortaklığı (PPP) modeliyle hayata geçirilecek olan Kayseri, Konya ve Manisa Şehir Hastanelerinin proje geliştirme, finansman ve hukuki altyapı çalışmalarına da devam ediyorHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İBB'den satılık 5 arsa

İBB'den satılık 5 arsa

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 4 Ekim günü Eyüp, Şişli, Kurtköy ve Kartal'da bulunan 5 arsasını sat

24 Eylül 2017


Avlu Torbalı projesinde satışlar başladı

Avlu Torbalı projesinde satışlar başladı

İzmir Torbalı'da hayata geçirilecek Avlu Torbalı projesinde cazip fiyatlı konutların satışları başla

24 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat