Yedi Mavi Projesinde Satışlar Başladı

TOBB'un Zeytinburnu arazisi üzerinde inşa edilen Yedi Mavi projesinde satışlar başladı. Yüzde 5 peşinat avantajı sunulan Yedi Mavi fiyatları 1 milyon 200 bin TL'den başlıyor...

27 Eylül 2016
Yedi Mavi Projesinde Satışlar Başladı TOBB'un Zeytinburnu arazisi üzerinde inşa edilen Yedi Mavi projesinde satışlar başladı. Yüzde 5 peşinat avantajı sunulan Yedi Mavi fiyatları 1 milyon 200 bin TL'den başlıyor...

İstanbul'un en değerli arazilerinden TOBB'un Zeytinburnu Kazlıçeşme arazisi üzerinde inşa edilen Yedi Mavi projesinde satışlar başladı. Proje Kalkavan Yapı, Hasan Sever İnşaat ve Gül Yapı ortaklığında yaşama geçiriliyor.

63,5 dönüm arazi üzerinde 17 katlı 6 blok halinde yükselen Yedi Mavi projesi toplam bin 47 adet bağımsız birimden meydana geliyor. Projede konutlar ofisler, dükkanlar ve otel yer alıyor.

Yedi Mavi projesinde yalnızca konutların satışları başladı. Projede alanları 75 metrekare ile 400 metrekare arasında değişen 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon, 4 oda 1 salon ve 5 oda 1 salon daire seçenekleri yer alıyor.

1 MİLYON 200 BİN TL'DEN
Yedi Mavi fiyatları metrekaresi 13 bin TL'den başlıyor. Projede fiyatlar yaklaşık 1 milyon 200 bin TL'den başlıyor ve 7 milyon 500 bin TL'ye kadar yükseliyor.

YÜZDE 5 PEŞİNATLA
Yedi Mavi projesinde Emlak Konut ve GYODER'İn yaptığı kampanyalarda belirlenen peşinatın da altında bir peşinat imkanı sunuluyor. Yüzde 5 peşinatla ev sahibi olunabilen Yedi Mavi projesinde yüzde 0,42 faizle 60 ay, yüzde 0,70 faizle 120 ay taksitlendirilebiliyor.

ULAŞIMIN MERKEZİNDE
Marmaray ve Avrasya Tüneli'ne çok yakın bir noktada inşa edilen Yedi Mavi projesi Atatürk Havalimanı'na 10.5 kilometre, metrobüse 4.2 kilometre, Bakırköy İDO'ya 4.4 kilometre mesafede konumlanıyor. Sahil yolu üzerinde yükselen proje E-5 ve TEM'in yanıbaşında yer alıyor.ŞUBAT 2019 TESLİM
Teslimlerin 2019 yılının Şubat ayında yapılması planlanan Yedi Mavi projesinde çocuk oyun alanları, yüzme havuzları, fitness center, mağazalar, sauna, Türk Hamamı, masaj odaları, buhar odası, cafeler, restoranlar, 2 bin 600 araçlık otopark, güvenlik gibi imkanlar bulunuyor.

3 AYDA YÜZDE 10 PRİM
Yedi Mavi projesinin tanıtım gecesinde konuşan Hasan Sever İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Sever, Haziran ayında ön satışlarına başladıkları projenin yüzde 18'ini sattıklarını ve bu üç aylık sürede yüzde 10 kazandırdıklarını söyledi. Sever, "Projenin yüzde 60-70 seviyesinde prim yapmasını öngörüyoruz" dedi.

6 KULE 1 YAŞAM
Yedi Mavi'nin yüzde 80'inin deniz gören dairelerden oluştuğunu vurgulayan Kalkavan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Kalkavan, "63,5 dönümlük projenin 45 dönümünü yeşile ayırdık. Projede 6 kule var neden Yedi Mavi ismi diye sorulabilir. 6 kule ve 1 yaşam alanı yaşama geçiriyoruz. Bu yüzde projede Yedi Mavi adı verdik" dedi.

2 MİLYAR DOLAR CİRO
Sadece konut satışlarından 2 milyar dolar ciro beklediklerini söyleyen Gül Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül "Yalnızca konutları satışa çıkardık. Ofis, otel ve dükkanlarda kiralamaya gideceğiz" ifadelerini kullandı.

PROJE BELEDİYEDE 1 YIL İNCELENDİ
Projenin İstanbul siluetine bir zarar vermediğine dikkat çeken Gül, "Arsanın ihalesini aldığımızda burada yükseklik serbestti. Daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi yüksekliği 70 metre olarak belirledi. Projemizi 22 kat yapma imkanımız vardı ama biz 17 katta karar kıldık. Proje belediyede 1 yıl incelendi. Belediyenin istediği her şeyi yaptık. Bu yüzden dolayı siluetle ilgili bir sorunda olmadı" dedi.

YABANCIYA SATMAK İSTEMİYORUZ
Bugüne kadar yapılan satışta yabancıya hiç satış yapmadıklarını belirten Sever, "Yapılan satışların tamamını yerli müşterilere sattık. Yabancıya satmadık. Elimizden geldiğince yabancıya satmak istemiyoruz. Bağları kuvvetli, komşuluk ilişkileri olan yaşayan bir proje olsun istiyoruz" diye konuştu.

Haber: Maide KARADAĞ


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Yeni Doğuşkent projesi yeşiller içerisinde bir hayat sunuyor

Yeni Doğuşkent projesi yeşiller içerisinde bir hayat sunuyor

2017 Bursa konut projeleri arasında dikkat çeken Yeni Doğuşkent projesi, Bursa'nın Nilüfer ilçesinde

23 Eylül 2017


Ege Yapı Beyoğlu projesinde ön talep dönemi başladı

Ege Yapı Beyoğlu projesinde ön talep dönemi başladı

Ege Yapı'nın Hasköy'de hayata geçireceği Ege Yapı Beyoğlu projesinde ön talep toplanmaya başlandı. B

23 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat