Yedikule İmar Planında Flaş Gelişme!

Yedikule Mahallesi imar planı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş tarafından belediye meclisine iade edildi.

25 Kasım 2014
Yedikule İmar Planında Flaş Gelişme!

Yedikule Mahallesi imar planı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş tarafından belediye meclisine iade edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın, belediye meclisinde görüşülerek kabul edilen Yedikule Mahallesi ile ilgili "Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı Tadilatı"nın yeniden değerlendirilmek üzere iade ettiği bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Fatih'e bağlı Yedikule Mahallesi'yle ilgili, "Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı Tadilatı"nın, daha önce belediye meclisince kabul edildiği belirtildi. Açıklamada, Topbaş'ın söz konusu kararı, "yeniden değerlendirilmek üzere" belediye meclisine iade ettiği kaydedildi.

ÇÖZÜME KAVUŞTURULACAK

Açıklamada görüşlerine yer verilen Topbaş, iade kararını, söz konusu alanın asli niteliğinin korunması ve geleceğe taşınması için daha kapsamlı bir çalışmaya imkan sağlamak amacıyla aldığını aktararak, "Yapılacak çalışmalara ışık tutması için tarihçiler, bilim adamları, mahalle sakinleri ve ilgililerin katılacağı bir çalıştay düzenlenmesinin faydalı olacağı düşünülmektedir. Söz konusu plan tadilatı, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ne iade edilmekle birlikte, bu plan tadilatına gerekçe oluşturan mahalle sakinlerinin güvenlik, aydınlatma, çevre temizliği eksikliği gibi talepleri hızla ele alınıp, çözüme kavuşturulacaktır" ifadelerini kullandı.(AA)HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.