Yeni Bodrum Devlet Hastanesi İhalesi Yapıldı

04 Şubat 2016
PAYLAŞ
Yeni Bodrum Devlet Hastanesi İhalesi Yapıldı

Yeni Bodrum Devlet Hastanesi projesinin ihalesi 1 Şubat’ta gerçekleşti…

Bodrum Devlet Hastanesi’nin ihalesi 1 Şubat’ta yapıldı. Konuyla ilgili olarak yazılı bir basın açıklaması yapan Bodrum Ak Parti İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp, detaylı bilgilerin komisyon kararının tamamlanmasının ardından 1 ay içinde verileceğini açıkladı.

Demiralp, “Mevcut arsası inşaat alanı sınırlarına ulaştığı için genişleyemeyen ve yeni blok inşaatı eklenemeyen mevcut devlet hastanesi için yeni bina yapımı gündeme gelmişti. Arsa araştırması tamamlandıktan sonra Konacık Beldesinde bulunan 680, 681, 684 parsellerin kadastro çalışmaları yapılarak hazine adına tescil ettirildi. Tek parsel haline getirilen 167 ada 2 parselde kayıtlı 49 bin 945,01 metrekare büyüklüğündeki taşınmaz Sağlık Bakanlığı’na tahsis edildi. Sağlık Bakanlığı’nca yeni hastane binası projelendirildi. Buna göre hastane yaklaşık 6 bin 200 metrekarelik oturum alanına sahip olacak. Hastanenin kapalı alanı 27 bin 025, 72 metrekare olarak belirlendi”dedi.

2 yıldır bekleyen ve Aralık ayında onaylanan yeni Bodrum Devlet Hastanesi kapsamında tekli ve iki kişilik odalar yer alıyor.

Hastanede, modern ameliyathane, yeni poliklinikler ve yoğun bakım üniteleri bulunuyor. İHA


"Yeni Bodrum Devlet Hastanesi İhalesi Yapıldı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap