• Emlak Haberleri
  • Yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, inşaat sektörünün temsilcileriyle görüştü

Yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, inşaat sektörünün temsilcileriyle görüştü

Yeni dönemde Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak görev yapacak olan Emlak Konut GYO eski genel müdürü Murat Kurum, inşaat sektörünün temsilcileriyle bir araya geldi. İstanbul’da gerçekleştirilen toplantıda, sektörün sorun ve talepleri masaya yatırıldı.

18 July 2018
Yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, inşaat sektörünün temsilcileriyle görüştü Yeni dönemde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na atanan eski Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, görevine hızlı başladı. Önceki gün, inşaat sektörü temsilcileriyle bir araya gelen Bakan Kurum, devam eden çalışmalar hakkında bilgi alış verişinde bulundu, gelecekteki çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Toplantının en önemli gündem maddelerinden biri ise, kentsel dönüşüm projesiydi. Detayları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından belirlenecek olan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Kurum, yeni dönemde, temel olarak sektörlerin önünü açmaya yönelik faaliyetler yürüteceklerini belirterek, ekibiyle birlikte bu işi başarmaya gayret edeceklerini ve bunun için de yeni argümanlar geliştirilmesi gerektiğine dikkat çekti. İnşaat sektörüyle ilgili çeşitli çalışmalar başlattıklarını ifade eden Kurum, il il ihtiyaçların belirleneceğini ve öne çıkan ihtiyaçlara göre çeşitli modeller ve stratejiler otaya koyacaklarını belirtti.

‘‘SORUN DEĞİL ÇÖZÜMÜ KONUŞMALIYIZ’’

İstanbul’da gerçekleştirilen ve inşaat sektörü temsilcilerini bir araya getiren toplantıda, sorunlara karşı, çözüm önerileri ön plana çıkarıldı. Toplantıya katılan temsilcilere söz hakkı veren Kurum, sektördeki sorunlar üzerine uzun uzun konuşmak yerine, hep birlikte çözüm önerilerine yoğunlaşmak gerektiğini ifade etti.

Yeni dönemde, tapu ile ilgili de oldukça mühim çalışmalar yapacaklarını belirten Kurum, kentsel dönüşüm hakkında ise ‘‘Kentsel dönüşümü yerinde yapmaya dayalı sistemi uygulayacağız.’’ ifadelerini kullandı. Fikirtepe ile ilgili problemler hakkında da gerekli çalışmaları yaptıklarını söyleyen Kurum, 3 saatin ardından toplantıyı sonlandırdı.

Sektör temsilcileri tarafından oldukça verimli geçtiği ifade edilen toplantıda, sektörün büyümesi ve bu büyümenin önündeki engeller ele alındı. Ve sektördeki pek çok meselede bürokratik engellerin ortadan kaldırılmasın gerektiği ifade edildi.

Çiçeği burnunda bakan, dün de İstanbul’daki kentsel dönüşüm projeleri hakkında bilgi almak için İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’ni ziyaret etti. İBB Başkanı Mevlüt Uysal tarafından sosyal medyada duyurulan toplantı için şu ifadeler kullanıldı "Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum, İstanbul'daki kentsel dönüşüm çalışmaları ve Millet Bahçeleri projesindeki son durumu değerlendirmek üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve ilçe belediye başkanlarıyla bir araya geldi."HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Yetki belgeli emlakçı sayısı 30 bini aştı

Yetki belgeli emlakçı sayısı 30 bini aştı

31 Mart gününden sonra emlakçılık sektöründe yeni bir dönem başladı.

07 April 2021


Emlak Bankası 4 modelde kentsel dönüşüm kredisi sunuyor

Emlak Bankası 4 modelde kentsel dönüşüm kredisi sunuyor

2019 yılında faaliyetlere başlayan EmlakBank'ın gayrimenkul sektörüne katkıları sürüyor.

07 April 2021


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum