Yeni Emlak Vergi Borcu Sorgulama

08 Mayıs 2015
PAYLAŞ
Yeni Emlak Vergi Borcu Sorgulama

İnternet üzerinden emlak vergi borcu sorgulama işlemi yapabiliyorsunuz. Peki, emlak vergi borcu sorgulama internet üzerinden nasıl yapılır ? İşte yanıtı...

Devlete olan herhangi bir vergi borcunuzun olup olmadığını, varsa ne kadar olduğunu, neden dolayı olduğunu ve ödeme tarihlerini, vergi borcunuza ait her türlü bilgiye internet yoluyla kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Gelir İdaresi Başkanlığı'nın vergi borcu sorgulamalarının kolaylıkla yapılabilmesi için E-Vergi Levhası Sorgulama hizmetini başlattı. Bu hizmetten faydalanabilmek için yalnızca birkaç dakikanızı ayırmak yeterli olacaktır.

İnternet yolu ile, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın resmi web sitesine giriş yapıp, internet vergi dairesi sayfasından E-Vergi Levhası Sorgulama işlemini yapabilirsiniz. E-Vergi Levhası Sorgulama uygulaması kişisel bir uygulama olduğundan her sorgulama işleminde kişisel bilgilerin girilmesi zorunludur. Kurumsal vergi sorgulama işlemi ise henüz aktif hale getirilmemiştir.

Vergi Levhası Sorgulaması yapmadan önce Sorgulama ekranına gelindiğinde bizden bazı kişisel bilgilerin girilmesi istenecektir. Öncelikle sorgulama yapan kişinin TC Kimlik Numarasını giriyoruz. Daha sonra sorgulanacak kişi ya da kurumun bilgilerinden, TC Kimlik Numarasını veya vergi kimlik numarası bilgilerinden yalnızca birini girmeniz de yeterli olacaktır.

Daha sonra “il” ve “Vergi Dairesi Adı” bilgilerini de girdikten sonra “sorgula” butonuna basarak E-Vergi Levhası Sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz. Eğer sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girdi iseniz vergi levhası sorgulamalarınıza ulaşabilirsiniz artık.

Yeni Emlak Vergi Boru Sorgulama 2015

Emlak vergi borcu sorgulama işlemlerini ve ayrıca ödemelerini oturduğunuz yerdeki belediyenin internet uygulaması olan e-belediye uygulaması vasırasıyla yapabilirsiniz. Emlak vergisi 2 taksit şeklinde tahsil edilmektedir. emlak vergisi ilk taksit ödeme zamanı her yılın Mart ayında başlar ve Nisan, Mayıs aylarında ödemeler devam eder.

Emlak vergisi ödemeleri yukarıda da belirttiğimiz gibi internet üzerinden yapılabilmektedir.Ödemesini yaptığınız verginin makbuzunuda yine internetten döktürebilirsiniz.Emlak vergisi ikinci taksit dönemi de Kasım ayında başlar. Emlak vergisi borç sorgulama, emlak vergisi ödeme işlemleriniz için bağlı olduğunuz belediyenin e-belediye sistemi bulunması gerekmektedir.

-

Yeni Emlak Vergi Borcu Sorgulama 2015

-

İnternet üzerinden yeni emlak vergi borcu sorgulama işlemi yaparak hem zamandan tasarruf ediyor hem de zahmetten kurtulmuş oluyorsunuz.


"Yeni Emlak Vergi Borcu Sorgulama" haberine ait yorum yok

Yorum Yap