Yeni Esenler Projesi 2023'e Hazırlanıyor

10. Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi'nde konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Yeni Esenler projesini 2023 yılında tamamlamayı hedeflendiklerini açıkladı...

25 Nisan 2016
Yeni Esenler Projesi 2023'e Hazırlanıyor 10. Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi'nde  konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Yeni Esenler projesini 2023 yılında tamamlamayı hedeflendiklerini açıkladı...

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu İstanbul Hilton Bosphorus'ta gerçekleşen 10. Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi'nde kentsel dönüşüm çalışmalarını anlattı.

Esenler Belediyesi'ne devredilen askeri alanda hayata geçirilecek Yeni Esenler projesini ve dünyanın en büyük şehir parkını da anlatan Göksu, Arap ülkelerinin iş adamlarını ve gayrimenkul yatırımcılarını Yeni Esenler'e yatırım yapmaya davet etti.

2023'TE TAMAMLANACAK

Yeni Esenler'de az katlı toprağa yakın yapıların olacağını belirten Göksu, projenin bin, bin 500 nüfuslu öbekler şehri olarak kurgulanacağı açıkladı. Her bir öbek merkezinde İslam medeniyetinin sembolleri olacağını söyleyen Göks, "Şehir, cami mekanı çerçevesinde tasvir edilecek ve tasarlanacak. Bu şehirde bilgi teknolojisinin tüm imkanları kullanılacak. Yani akıllı şehir olacak. Bu şehir yaşayanlara ek maliyet de getirmeyecek. İnşallah Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında, 2023'te projeyi tamamlamayı planlıyoruz" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Ankara Kent İncek Projesinin Fiyatları Açıklandı

Ankara Kent İncek Projesinin Fiyatları Açıklandı

Ankara İncek'te hayata geçirilen Kent İncek projesinin fiyatları açıklanıyor...

23 Haziran 2017


Dream Port Residence Projesinin Son Konutları Satılıyor

Dream Port Residence Projesinin Son Konutları Satılıyor

Kalender İnşaat tarafından İzmir Yeni Girne'de hayata geçirilen Dream Port Residence projesinin satı

23 Haziran 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat