Yeni Evim kampanyası kira öder gibi ev sahibi yapacak

Yeni Evim Konut Finansman Programı’nın olumlu etkisine çok inandığını dile getiren Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt;

15 January 2023
Yeni Evim kampanyası kira öder gibi ev sahibi yapacak ev almak için bekleyen kesim için önemli bir fırsat doğduğunu belirtti. Özyurt “Konut almak isteyip de bekleyen 3-4 milyonluk bir kitlenin var olduğunu biliyoruz. Bu kesim ev alamadığı için kirada oturuyor. Bu kesimin ev sahibi olmasıyla birlikte kira fiyatlarında da bir denge oluşacak. Vatandaş, kira öder gibi ev sahibi olacak” dedi.

Köklü tecrübesi ve güçlü finansal yapısıyla bugüne kadar binlerce kişiyi ev sahibi yapan Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, ‘Yeni Evim Konut Finansman Programı’nın yoğun şekilde ses getireceğine inandığını dile getirdi. Hane gelirine göre belirlenecek olan finansman modelinin planlandığı bu kampanyanın, ilk kez ev sahibi olmak isteyen orta gelirli için bir fırsat olduğunu kaydeden Özyurt, kendilerinin de satışta olan projelerinde bu kampanyaya dahil olacaklarını duyurdu.

Projeyle başta gayrimenkul sektörü olmak üzere tam 250 sektörün çarklarının hızlanmasını hedeflendiğini ifade eden Tamer Özyurt, kampanyanın yüzbinlerce kişiye istihdam sağlanması açısından da önem taşıdığını söyledi. Kampanyada gelire göre kredi uygulamasının sektördeki tıkanıklığın açılmasında önemli rol oynayacağını dile getiren Özyurt, kampanya ile uygun şartlarda krediye ulaşma imkanının sunulduğunu belirtti.

Tamer Özyurt “Kampanya kapsamında azami 15 sene vadeli finansmanlarda faiz oranı yüzde 0,69 olarak açıklandı. Vatandaşın ilk üç yılda ödeyeceği aylık taksit tutarının belirli bir kısmının bakanlık tarafından üstlenilmesi de rahatlatıcı bir uygulama olacak. Ciddi bir kesim bu kampanyayı bekliyor. Bu kampanyadan pek çok kişinin faydalanacağına inanıyorum. Hatta ‘İlk Evim’ kampanyasından daha fazla ses getirecek diye düşünüyorum.
Konut almak isteyip de bekleyen 3-4 milyonluk bir kitlenin var olduğunu biliyoruz. Üstelik bu kesim ev alamadığı için kirada oturmak zorunda kalıyor. Bu kesimin ev sahibi olmasıyla birlikte kiralık evlerin arzına bağlı olarak kira fiyatlarında da bir dengelenme bir düşüş bekleniyor. Bu kampanyayla vatandaş, kira öder gibi ev sahibi olacak” diye konuştu.

Özyurtlar projeleri de kampanyaya dahil oldu

Yeni kampanya ile durma noktasına gelen talebin canlanacağını kaydeden Tamer Özyurt, kendilerinin de devam eden projelerinde ‘Yeni Evim’ kampanyasına dahil olacaklarını dile getirdi. Tamer Özyurt, “Biz de devam eden projelerimizde bu kampanyaya dahil olacağız. ‘No 27 Residence’, ‘Stüdyo House’, ‘Ödül İstanbul’, ‘NLogo İstanbul’, ‘Meydan Ardıçlı’ projelerimiz için garantörlük anlaşması imzaladık. Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Ziraat Katılım Bankası, Vakıfbank Katılım Bankası aracılığıyla orta gelirlinin ev sahibi olmasında rol oynayacağız. 16 Ocak itibariyle konut almak isteyenler banka veya katılım bankalarına başvuracak. Banka hem projenin hem de kişinin kriterlere uygunluğunu denetleyecek, uygun olan projeler için kredi tahsis edecek” şeklinde konuştu.

Yeni kampanyanın inşaat için beklemede duran projelerin de başlaması için itici güç olacağını belirten Tamer Özyurt, önümüzdeki günlerde kamu bankalarının yanı sıra özel sektör bankalarının da sisteme dahil olacağını tahmin ettiğini sözlerine ekledi. Özyurt “Sistem herkesi kucaklar, özel bankalar da işe dahil olursa hedefe çok daha hızlı ulaşılabilir” dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum