Yeni İmar Kanunu Yakında Mecliste

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, yeni imar kanununu yakında meclise sunacaklarını açıkladı...

15 Şubat 2016
Yeni İmar Kanunu Yakında Mecliste

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, yeni imar kanununu yakında meclise sunacaklarını açıkladı...

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD), 92’inci Genel İdare Kurulu toplantısı Adana'da gerçekleşti. Toplantıya Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan ve bakanlık ekibi de katıldı.

Toplantıda açıklamada bulunan Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, yeni imar kanunu ve mevzuatların hazırlıklarında sona gelindiğini ve çok kısa zaman içinde meclise sunacaklarını açıkladı.

Toplantıda kentsel dönüşüm, imar kanunu, inşaat sektörünün sorunları ve çözüm önerileri gibi konular gündemdeydi. MÜSİAD, toplantı için “Kentsel Dönüşüm”, “İmar Kanunu/Mevzuatı ve Uygulamaları” ve “Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Yerel Yönetimlerle/ TOKİ ile Koordineli Yürütmesi Talep Edilen Hususlar” olmak üzere 3 ana başlık altında bir çalışma raporu hazırladı.

Raporda kentsel dönüşüm konusunda vatandaşın iyi bilinçlendirilmesinin önemli olduğuna dikkat çekilirken, Kentsel Dönüşüm Fonu adı altında bir kamu fonu oluşturulması gerektiği belirtildi. 3194 sayılı imar kanununun günümüz ihtiyaçlarına cevap vermediği vurgulanan raporda kanunun yeniden düzenlenerek imar değişikliklerinin yapılmasının altı çizildi. Kentsel dönüşümde yerel yönetimlerin “Danışma Kurulu” niteliğinde bir katılım grubu ile işbirliği içinde çalışmaları gerektiğine vurgu yapıldı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.