Yeni Salı Pazarı İnşaatı Başladı

05 Kasım 2015
PAYLAŞ
Yeni Salı Pazarı İnşaatı Başladı

117 yıllık tarihi Kadıköy Salıpazarı yenileniyor. İnşaat çalışmaları başlayan yeni Salı Pazarı'nın altı otopark, üstü ise üstü kapalı modern pazar olarak tasarlanıyor...

117 yıllık tarihi Salı Pazarı modern bir görünüme kavuşuyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Projeler Üstyapı Müdürlüğü tarafından projelendirilen Tarihi Kadıköy Salı Pazarı, altı otopark üstü kapalı pazar olarak yeniden inşa ediliyor.

31 bin 464, 67 metrekare alan üzerinde konumlanan Yeni Salı Pazarı'nda, 48'i engelli olmak üzere toplam bin 368 adet araç kapasiteli zemin altı otopark bulunuyor.

salı pazarı

3 bin 753 adet tezgahın yer alacağı yeni Tarihi Kadıköy Salıpazarı'nda 24 bin 98,7 metrekare alanı otopark, 32 bin 248,68 metrekare alanı ise pazar yeri oluşturuyor.

alan

HER SALI VE CUMA TEZGAHLAR AÇILACAK
Salı Pazarı'nın kurulduğu alanda salı ve cuma olmak üzere haftada iki gün açık pazar, diğer günlerde ise sosyal yaşam alanı ve transfer noktalarına yakınlığı sebebi ile zemin altı otopark olarak kullanılması amaçlanıyor. Ayrıca deprem olması durumunda acil toplanma yeri olarak da kullanılması hedefleniyor.

İNŞAAT BAŞLADI
İnşaat çalışmaları başlayan Kadıköy Salı Pazarı'nın 1 yıl sonra yeniden hizmete açılması planlanıyor. Bu 1 yıllık süreçte pazar Üsküdar Medeniyet Üniversitesi'nin bahçesinde her salı ve cuma hizmet vermeye devam edecek.

Tarihi Kadıköy Salıpazarı yaklaşık 6 yıl önce Kadıköy Kuşdili'ndeki yerinden kentsel tasarım proesi kapsamında Hasanpaşa'daki şu anki yerine taşınmıştı.

YENİ SALI PAZARI FOTOĞRAFLARI

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


"Yeni Salı Pazarı İnşaatı Başladı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap