• Galeriler
  • Yeni Yıla Girerken Bulunmak İsteyeceğiniz 10 Şehir

Yeni Yıla Girerken Bulunmak İsteyeceğiniz 10 Şehir

Yılbaşı gecesi eğlenceleri ülkeden ülkeye değişiyor. İşte yeni yıla girerken bulunmak isteyeceğiniz 10 şehir...

27 Aralık 2014
Yeni Yıla Girerken Bulunmak İsteyeceğiniz 10 Şehir

Yılbaşı gecesi eğlenceleri ülkeden ülkeye değişiyor. İşte yeni yıla girerken bulunmak isteyeceğiniz 10 şehir...

Bu sene bir değişiklik yapıp yeni yılı yurt dışında karşılamak isteyenler için dans etmekten yorgun düşeceğiniz, eğlencenin sabaha kadar sürdüğü, unutamayacağınız bir yılbaşı geçirebileceğiniz şehirler hakkında bilgi sahibi olun istedik.

İşte yeni yıla girerken bulunmak isteyeceğiniz 10 şehir :

1- AMSTERDAM

amsterdam-yilbasi

Küçük olmasına rağmen büyük organizasyonların şehri olan Amsterdam, yılbaşı gecesinde adeta eğlencede doz aşımı yapıyor. Büyük bir parti alanına dönüşen şehrin her yerinde kutlamalar sabaha dek sürüyor. Avrupa’da en çok turist çeken şehirlerden biri olan Amsterdam’ın barları ve restoranları, o gece turistlerle dolup taşıyor.

Saatler 12’ye yaklaştıkça şehri dolduran kalabalık yavaş yavaş köprülere yöneliyor. Saat 12’de Amsterdam bir anda ışık ve ses cümbüşüyle patlıyor. Şehrin kanallardaki köprülerine doluşan Amsterdamlılar ve turistler, havai fişek gösterilerini bu yerlerden izliyor. Gösteri bittikten sonra, günler öncesinde Müze Meydanı’nda hazırlanmış olan alandaki partiler sabaha kadar devam ediyor.

Meydanda Hollanda’nın en ünlü sanatçılarının konserlerini izleyebilir, yalnızca bu döneme özel olarak yapılan buzlu donut ve elmalı börekten de tadabilirsiniz.

Amsterdam, limitsizlerin ve sınır tanımayanların bulunmak isteyeceği yegane şehir olmasıyla öne çıkıyor.

2- BERLİN

berlin-yilbasi

Disiplini her daim ön planda tutmasıyla bilinen Almanlar, yılbaşı partisinde adeta çılgına dönüyorlar. Berlin’de yılın son gecesi sabaha kadar kimse uyumuyor; 7’den 70’e herkes sokaklarda, dans ederek, içki içerek, şarkılar söyleyerek, sık sık da patlatılan havai fişek eşliğinde eğleniyor. O gün pek çok yer gündüz saat 3’te kapansa da, halkın kutlama yapabilmesi için pek çok yerde panayırlar, stantlar, müzik sistemleri ve çeşitli eğlenceler bulunuyor.

18'inci yüzyılda yapılan Brandenburg Kapısı’nda o gece büyük bir sahne ve panayır alanı kuruluyor. Brandenburg ile Zafer Anıtı arasında kalan yaklaşık 2 kilometrelik 17 Haziran Caddesi, sabaha kadar hınca hınç doluyor. Kurulan büyük sahnede akşam saatlerinden itibaren Avrupalı sanatçılar sahne alıyor ve gece tüm şehir beraberce geri sayıma başlıyor.

Yılbaşı gecesinde sınırları aşmak, komalık olana kadar alkol tüketmek ve çılgınlar gibi fütursuzca eğlenmek isteyenlerin bulunması gereken en uygun yer Berlin...

3- LAS VEGAS

Las Vegas Yılbaşı

ABD ve yılbaşı denince akla New York'taki Times Meydanı gelir. Ancak eğlencenin doruklarına tırmanmak istiyorsanız, olmanız gereken yer Las Vegas'tır. Çölün ortasında bütün bir gezegeni aydınlatacak kadar ışık saçan bu şehirde yeni yıla girmek, tam bir çılgınlık. Yılbaşında Las Vegas'ta kapalı bir tek kapı bile yok! Her dükkan, her mekan, her kapı açık! Peki nasıl bir gün geçirmek istersiniz? Biraz Avrupa havası solumak isterseniz "Winter In Venice" etkinlikleri için Venetian and Palazzo'ya uğrayabilirsiniz.

Bir yılbaşı ağacı tutkunuysanız kesinlikle Bellagio Gardens'ta biraz zaman geçirmeniz gerekir. Görebileceğiniz en görkemli ağaç süslemeleri başınızı döndürecektir. Yılbaşını ışıklar altında geçirmek isteyenler için "Ethel M" bir başka önemli nokta. Işıklarla süslenmiş bir bahçenin içinden geçerek yeni yıla girmek size farklı hissettirecektir.

Dans ve eğlenceden önce biraz buzda kaymak için Cosmopolitan Hotel'e de uğramanızda fayda var. Ve sıra geceyi en güzel şekilde noktalamaya geldiğinde, ışıklar şehri size kucağını olabildiğince açacaktır. Vegas'ta dans ve parti için; XS gibi havuz başındaki etkinlikleriyle ön plana çıkan, Drai's ve Marquee gibi heyecanı ön planda tutan mekanlar var.

Görsel şovu, kumarı ve alkolü bir arada bulmak isteyenlerin bulunmak isteyeceği ilk adres Las Vegas'tır.

4- BARCELONA

barcelona-yilbasi

İspanya’nın ikinci büyük kenti olan Barcelona, yılbaşı gecesinde ağırlıkla ailelerin ve turistlerin tercihi olan bir şehir... Yılbaşı gecesine sakin ve sessiz başlıyor ama gecenin geri kalanında bambaşka bir yer oluyor Barcelona... Sokaklara kurulan masalarda uzun akşam yemekleri yenilerek, saatin 12 olması bekleniyor. Kalabalıklar, kutlamalar için sokaktaki yerlerini aldıktan sonra, saat 12’de herkes üzüm yemeye başlıyor. İspanyolların yılbaşı geleneğine göre, yılbaşında çalınan çanlarla beraber bir üzüm yemek gelecek yıl için büyük şans getiriyor.

Saatler 12’ye doğru yaklaştığında kiliselerden çanlar vurulmaya başlanıyor. Her bir çan vuruşunda bir üzüm yemeye başlamalı ve 12 üzümün hepsini tam olarak doğru anda ağzınıza atmalısınız. İspanyollar bunu başarırsanız şansının yıl boyunca sizden yana olacağına inanıyor.

Bu gayet sakin ritüelden sonra ise havai fişek gösterileri başlıyor ve şehrin sokaklarında partiler sabaha kadar sürüyor. La Rambla bölgesindeki küçük meydanlardaki partilere katılabilir, ya da bir gece kulübünde flamenko yapabilirsiniz.

Diğer Avrupa şehirlerine göre daha sakin bir yılbaşı eğlencesine sahip olan Barcelona, düzeyli ve sakin bir yılbaşı deneyimi isteyenlerin bulunmak isteyeceği bir şehir olabilir...

5- CAPE TOWN

cape-town-yilbasi

Güney Afrika'nın ışıltılı şehri Cape Town yılbaşında size farklı bir atmosfer sunuyor, üstelikte saatlerinizi ileri ya da geri almanıza gerek yok. Cape Town Türkiye ile aynı saat diliminde, yani Türkiye'den kilometrelerce uzakta, Türkiye ile aynı anda yeni yıla girebilirsiniz!

Yılbaşında sıcak havanın hakim olduğu Cape Town'da yılbaşı ruhunu yakalamak için "Christmas Wonderland"a giderek, gece için ihtiyacınız olan enerjiyi depolayabilirsiniz. Yemek meraklısı biriyseniz, Cape Town sizin için bir cennet olacaktır. Cape Town'da bütün damak tatlarına hitap eden yılbaşı menüleri, hemen her restoranda karşınıza çıkacaktır. Water Front Marina'da ya da Long Street'te gündüz eğlencelerine katılabilirsiniz.

6- TOKYO

tokyo-yilbasi

Yılbaşına mümkün olduğunca erken girmek istiyorsanız, gözünüzü Uzakdoğu'nun en parlak şehri Tokyo'ya çevirebilirsiniz. Tokyo'da ne yapmalı derseniz özellikle, özel şovları kesinlikle kaçırmamanız gerekir. Coşkulu bir yılbaşı için, 60'a yakın genç kadından oluşan pop grubu AKB48'in programına katılabilirsiniz. Karaoke'nin başkenti olan Tokyo'da özel suit odalarda karaoke eğlencesine katılabilirsiniz.

Ginza meydanında bir tur atarak Japonya'nın görkemine tanık olabilirsiniz. Shidome ve Shinjuku'da ışık gösterilerini izleyip, Odaiba'daki devasa yılbaşı ağacının altında dilek tutabilirsiniz. Geceyi dans ve eğlence ile bitirmek istiyorsanız da, ageHa ve Womb gibi yorgunluktan pestilinizi çıkartacak mekanları tercih edebilirsiniz.

Yeni yıla ilk girenlerden olmak isteyenlerin bulunmayı arzu edeceği ilk şehir olan Tokyo'da ömür boyu unutamayacağınız bir yılbaşı gecesi geçirebilirsiniz.

7- İBİZA

ibiza-yilbasi

İspanya'nın ve dünya eğlence endüstrisinin göz bebeği konumunda olan İbiza, yılbaşında ayaklarınızı yerden kesecek şehirlerin başında geliyor. Gün içerisinde birbirinden güzel yemekler yiyebileceğiniz şık restoranların yanı sıra, kişisel bakımınızı sağlayabileceğiniz masaj ve spa salonlarıyla gece eğlencesine kendinizi hazırlayabilirsiniz.

Çılgın bir gece için Ibiza Club Rouen gibi alternatif mekanların yanı sıra dünyaca ünlü eğlence merkezleri de yine Ibiza'da keşfetmenizi bekleyen yerler arasında. Amnesia, Pacha, Gala Night, Privilege gibi mekanlarda bütün bir geceyi eğlenerek geçirebilirsiniz. Sahilde ya da deniz kenarında olmak için ise Booom!, Space, Ushuaia gibi mekanlarda da Akdeniz'in akıntılarına karşı yeni yılı karşılayabilirsiniz.

8- RIO DE JANEIRO

rio-de-janeiro-yilbasi

Yılbaşı aslında Rio de Janeiro'da bir aile içi toplanma günü olarak algılanıyor. Bu sebeple saat 6'dan önce fast food dükkanları dahil bütün işletmeler paydos ediyor. Tüm çalışanlar ailelerinin yanına gidiyor. Bu sebeple yemeğinizi erken saatlerde yemeniz gerekiyor.

Ancak merak etmeyin her büyük şehir gibi Rio de Janeiro'da da 24 saat açık olan mekanlar da var. Gece ise, şehir ışıklarla yeniden uyanıyor. Rodrigo de Freitas gölünün ortasında 85 metrelik ışıklarla süslü bir yılbaşı ağacı karşılıyor sizi. Özellikle oteller yılbaşı karnavallarıyla turistlere unutulmaz bir eğlence imkanı sunuyor. Samba ve eğlenceye doymak isteyenler yılbaşına özel düzenlenen karnavallarla aklınızı başınızdan almaya hazırlanıyor!

Sambacılar ve karnaval meraklıların yeni yılda bulunmak isteyeceği tek şehir Rio de Janeiro...

9- BANGKOK

Stitched Panorama

Buda’nın altın şehri Bangkok’ta yılbaşı tropikal iklimde karşılanıyor. Yılın son saatlerinde mayolarınızla kumsala inerek, gökyüzüne 'Dilek Balonu' göndermek ritüellerden en popüleri olarak biliniyor.

Havai fişek gösterileri ve sabaha kadar süren eğlenceler öyle yorucu oluyor ki, arada sırada dans etmeye ara vermek isteyebilirsiniz. Öte yandan, Bangkok oldukça doğuda olduğundan, yeni yıla Türkiye’deki herkesten önce girmek de ilginç bir deneyim olabilir.

Bangkok, yeni yıla farklı kültüre sahip bir yerde girmek istiyenlerin bulunmak isteyeceği bir yer...

10- BUENOS AIRES

buenos-aires-yilbasi

Arjantin’in başkenti Buenos Aires, Güney Amerika’daki en pozitif, en keyifli şehirlerden biri olarak gösteriliyor. Ne diktatörler, ne krizler atlatsa da şehir bu pozitif ruhundan hiçbir şey kaybetmedi. Tangonun ve tutkunun şehri Buenos Aires, yılbaşında adeta kocaman bir dans pistine dönüşüyor.

Yeni yılın ilk sabahını havai fişekler ve tangoyla karşılayan şehirde, eğlence sabaha kadar sürüyor. Sokaklardaki tango partilerinin yanında diğer sokak partilerine katılabilir, ya da gece kulüplerinde sabahlara kadar eğlenebilirsiniz.

Özellikle dans tutkunları, muhteşem bir yılbaşı eğlencesi için bu şehirde bulunmalı...

BONUS

Yılbaşı gecesi bulunmak istemeyeceğiniz tek bir yer varsa o da Taksim İstiklal Caddesi olabilir. Neredeyse her yılbaşı gecesi taciz olaylarının yaşandığı İstiklal Caddesi'nde son yıllarda güvenlik önlemleri arttırılsa da toplu tacizlerin önüne geçilemiyor.

[caption id="attachment_41714" align="alignnone" width="600"]taksim-yilbasi-taciz 2011 yılı Taksim İstiklal Caddesi yılbaşı etkinliklerinden bir kare[/caption]HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Ivanka Trump'ın 20 Milyon TL'lik Yeni Evi

Ivanka Trump'ın 20 Milyon TL'lik Yeni Evi

Ivanka Trump eşi ve üç çocuğuyla birlikte Washington'a taşınıyor. İşte Ivanka Trump'ın yeni evi...

04 Ocak 2017


Su Kulesini Rezidansa Dönüştürdüler

Su Kulesini Rezidansa Dönüştürdüler

Mike Thomas ve mimar kızı İngiltere'deki metruk bir su kulesini 300 bin dolar harcayarak 3 odalı bir

13 Aralık 2016


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat