Yeniden Yapılandırma Yasası TBMM'den Geçti

Kamu Alacaklarının Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun Teklifi TBMM'de kabul edildi ve yasalaştı...

04 Ağustos 2016
Yeniden Yapılandırma Yasası TBMM'den Geçti Kamu Alacaklarının Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun Teklifi TBMM'de kabul edildi ve yasalaştı...

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi ve yasalaştı. Bu kapsamda vergi cezaları askerlik, seçim, nüfus, trafik karayolu geçiş ücreti ve RTÜK idari para cezaları, gümrük vergileri, taşınmaz kültür varlıklarının korunmasına katkı payı, sigorta primleri, topluluk sigortası primleri, emeklilik keseneği ve kurum karşılığı, işsizlik sigortası primi, sosyal güvenlik destek primi, genel sağlık sigortası prim alacakları, belediyelerin alacakları ile bu alacaklara ilişkin her türlü faiz, zam, gecikme zammı, gecikme faizi, cezai faiz ve gecikme cezaları yeniden yapılandırılıyor.

Yapılandırma 30 Haziran 2016'ya kadar olan borçları kapıyor. Kamu alacaklarının asıl tutarları tahsil edilecek. Bu tutarlara uygulanan gecikme faizi, gecikme zammı ve gecikme cezası yerine ÜFE ile belirlinen tutar ödeniyor.

Borcunu peşin ödeyene faiz ve gecikme zammı'nın yüzde 50'si oranında indirim yapılırken, yeni belirlenen borç tutarı 18 ay boyunca taksitlendirilebiliyor.

Gelir ve kurumlar vergisi ile KDV mükelleflerinin geçmiş 5 yıla ilişkin olarak daha önce beyan ettikleri tutarları belli oranlarda artırmaları durumunda Maliye Bakanlığı'ndan geçmişe dönük herhangi bir vergi incelemesi yapılmayacak.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Ünlü Hollywood yıldızı Marilyn Monroe'nun Los Angeles'ta yer alan evi 6.9 milyon dolara satılıyor...

27 Nisan 2017


İstanbul'da Belediyelere Kredi Geliyor!

İstanbul'da Belediyelere Kredi Geliyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşümle birlikte binaların yenilenmesi için Be

27 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat