• Emlak Haberleri
  • Yenikapı – Beylikdüzü ve Arnavutköy – Vezneciler Metrosu ihaleye çıkıyor!

Yenikapı – Beylikdüzü ve Arnavutköy – Vezneciler Metrosu ihaleye çıkıyor!

İstanbul’da yoğunlaşan trafiğin çözülmesi adına iki yeni metro hattı daha hizmete sunulacak. Yenikapı – Beylikdüzü ve Arnavutköy – Vezneciler arasında hizmet verecek metrolar yakın zamanda ihaleye açılacak.

19 September 2018
Yenikapı – Beylikdüzü ve Arnavutköy – Vezneciler Metrosu ihaleye çıkıyor! İstanbul’da yoğunlaşan trafiğin çözülmesi adına iki yeni metro hattı daha hizmete sunulacak! Yenikapı – Beylikdüzü ve Arnavutköy – Vezneciler metrosu yakın zaman içerisinde ihaleye açıldı ve ihale dahilinde görüşmeler başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı ile yapılan röportajlarda, sayın Uysal, iki ayrı emtro hattının daha İstanbulluların hizmetine açılacağını ve bu sayede şehir trafiğinin de büyük ölçüde rahatlayacağını belirtti. Açılacak bu iki yeni metro hattı sayesinde şehrin bir ucundan diğer ucuna biri 34 kilometrelik, diğeri ise 36 metrelik hızlı ulaşım olanağı sağlayacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Uysal, geçtiğimiz günlerde ihale hakkında karar alabilmek adına pek çok genç girişimci ile görüştü. Girişimci İş Adamları’nın düzenlediği Girişimci Buluşmaları’na da konuk olan Uysal orada da kısa bir konuşma yaptı. Yaptığı konuşmada şu an hali hazırda 293 kilometrelik metro hattı çalışmalarının da devam ettiğini belirten Uysal, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin her noktaya metro ile ulaşılabilmesi için gece gündüz çalıştığını belirtti.

UYSAL: HERKES METRO KULLANACAK

Girişimci İş Adamları’nın düzenlediği Girişimci Buluşmalarına katılan Uysal konuşma sırasında artık herkesin metro kullanacağını belirtti. Her noktaya metro ulaşımının mümkün kılınarak iş adamından çiftçisine kadar herkesin metro kullanmasının mümkün kılacağını söyleyen Uysal, hali hazırda genişleyen ve ulaşımı kolaylaştıran metro hatlarının bunu mümkün kılacağını sevinçle duyurdu.

İhaleye yeni çıkacak olan Yenikapı – Beylikdüzü ve Arnavutköy – Vezneciler Metrosu kısa zaman ieçrisinde ihale sonuçlandıktan sonra yapımına başlanacak.

UYSAL: 10 YILDA 600 KİLOMETRE METRO

İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanı Uysal, yaptığı konuşmada her geçen gün kültür başkenti İstanbul’un ulaşımını kolaylaştırmak adına daha çok çalışma yapıldığını ve zaman içerisinde de bu çalışmaların artacağını belirtti. Uysal, 10 yıl içerisinde İstanbul’da toplam 600 kilometre metro inşaatının yapılmasını hedeflediklerini ve bu hedefi gerçekleştirmek için oldukça geniş ve alanında uzman bir ekiple her gün çalıştıklarını belirtti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal, konuşmayı kapatırken, söz konusu ihalenin sorunsuz bir şekilde başarıya ulaşmasını dilediğini belirterek girişimcilere başarılar dilemeyi de ihmal etmedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İstanbul Anadolu Yakasında 164 lojman satışa sunuldu

İstanbul Anadolu Yakasında 164 lojman satışa sunuldu

Kartal, Kadıköy, Adalar, Üsküdar ve Maltepe ilçelerindeki taşınmazlar, ihale yoluyla satılacak.

21 October 2021


Otopark Yönetmeliğinde önemli değişiklik yapıldı

Otopark Yönetmeliğinde önemli değişiklik yapıldı

Yeni Otopark Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. İşte detaylar…

21 October 2021


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum