Yenimahalle’de 3 Haftada 7 Yeni Park Açılacak!

12 Ekim 2015
PAYLAŞ
Yenimahalle’de 3 Haftada 7 Yeni Park Açılacak!

Ankara Yenimahalle’de 3 hafta içinde 7 yeni park hizmete açılacak. Yenimahalle, 3 milyon metrekare yeşil alanıyla hem ilçe hem de il genelinde nefes olacak…

Başkentin oksijen deposu Yenimahalle yeşil alanda rekora koşuyor. 3 milyon metrekare yeşil alanıyla hem ilçe sakinlerine hem de il geneline nefes olan Yenimahalle’de 3 hafta içinde 7 yeni park daha hizmete girecek.

Kişi başına düşen yeşil alan miktarını sürekli artıran Yenimahalle Belediyesi yenilediği ve hizmete yeni açtığı parklarla yeşili ve huzuru bir araya getiriyor. İlçe genelinde 369 parkla vatandaşlara hizmet veren belediye, toplam 30 bin metrekare büyüklüğe sahip 7 yeni parkı da 21 gün içinde vatandaşlara kazandırmaya hazırlanıyor.

4’ü Şentepe; Kaletepe, Çiğdemtepe, Güzelyaka, Barıştepe Mahallelerine, 2’si Batıkent Yeni Batı Mahallesi’ne, 1’i Demetevler Yukarı Yahyalar Mahallesi’ne yapılan parklar, gerek içinde barındırdıkları unsurlarla gerekse de büyüklükleriyle göz dolduruyor.

Yenimahalle’nin her mahallesinde çocukların oyun oynayacağı, büyüklerin dinleneceği, insanları bir araya getirecek parklar yapma amacında olduğunu belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, daha yeşil Yenimahalle için hep birlikte mücadele edilmesi gerektiğini kaydetti.

İlçede kişi başına düşen yeşil alan miktarının 5 metrekare olduğunu da sözlerine ekleyen Yaşar “ İlçemizde Tema Vakfı’nın da öngördüğü düzeyde kişi başı yeşil alan miktarına ulaşabilmek için kaynak ve zemin yaratmaya çalışıyoruz. İmar planlarında yeşil olarak ayrılan tüm bölgeleri olması gerektiği gibi kullanıyoruz. İnşallah görev süremiz sona erene kadar Yenimahalle Avrupa standartlarında yeşil alana sahip olacaktır” ifadelerini kullandı. İHA


"Yenimahalle’de 3 Haftada 7 Yeni Park Açılacak!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap