Yeşil GYO Arifiye Projesini Emiroğlu Yapacak

13 Ocak 2016
PAYLAŞ
Yeşil GYO Arifiye Projesini Emiroğlu Yapacak

Yeşil GYO Sakarya  Arifiye projesinin yapımı için Emiroğlu İnşaat’la anlaştı. Sözleşme imzalandı...

Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Sakarya’nın  Arifiye ilçesinde konumlanan arazisi üzerinde geliştireceği proje için yüklenici firma ile anlaştı.

Yeşil GYO tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan yazılı açıklama şöyle;
“11 Ocak 2016 tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantımızda Riskin Erken Saptanması Komitesi ve Denetim Komitesinin önerileri ile, 1.) Arifiye'de yer alan arsamızda geliştirilecek proje inşaatının ana yüklenici firması olarak 28 Ekim 2015 tarihli yönetim kurulu toplantımızda belirlenen Yeşil İnşaat Gayrimenkul Yatırım Hizmetleri Tic A.Ş. ile akdedilen İnşaat İşleri Sözleşmesi'nin feshedilmesine, 2.) Arifiye'de aktif olarak faaliyet gösteren ve mobilizasyonu nedeniyle inşaatı hızla ilerletebileceği öngörülen Karabaş Mah. Hafız Selim Efendi Sok. Asya İş Merkezi, No: 14, Kat: 2, İzmit adresinde mukim Emiroğlu İthalat İhracat İnşaat ve Turizm Tic. Ltd.Şti., ile işin direk giderleri üzerinden "genel gider ve yüklenici karı" olarak "maliyet + kar" yöntemi ile %15 ödenecek şekilde, inşaat işleri sözleşmesi akdedilmesi hususunun yönetim kurulumuzca onaylanarak imzalanmasına, oy birliği ile karar verilmiş olup, kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Yeşil GYO Arifiye arsası toplam 60 bin 202,22 metrekare alana sahip. 2012 yılında Yeşil GYO portföyüne dahil olan arsa üzerinde konut ve ticari alanlardan oluşan karma bir proje planlanıyor.

Adapazarı’na yakınlığı ile dikkat çeken Yeşil GYO Arifiye arsası, D-100 karayoluna 1,5 kilometre, Tem otoyolu bağlantı yoluna ise yaklaşık 2,5 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


"Yeşil GYO Arifiye Projesini Emiroğlu Yapacak" haberine ait yorum yok

Yorum Yap