Yeşil Vadi Projesi Ne Zaman Bitecek?

Kırıkkale Kızılırmak'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

08 Ocak 2016
Yeşil Vadi Projesi Ne Zaman Bitecek?

Ankara Kırıkkale karayolu üzerinde hayata geçirilen Yeşil Vadi projesinde çalışmalar devam ediyor. Yeşil Vadi Projesi ne zaman bitecek sorusunun cevabı haberimizde...

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankara-Kırıkkale karayolu üzerinde Kızılırmak Vadisi içinde hayata geçirilecek Yeşil Vadi Projesinin yıl ortasında tamamlanarak, 2016 yılının yaz aylarından itibaren hizmete açılacağı açıklandı.

Anadolu’nun en büyük rekreasyon alanı olarak yaşama geçirilen Kırıkkale Yeşil Vadi Projesi'nin ilk etabı bu yaz açılacak. Projenin ilk etabı Irmak Beldesi ile Kalecik yol ayrımı arasında kalan 500 bin metrekarelik alanı kapsıyor. Proje için ilk adım 2013 yılında atılmıştı. İmar planları hazırlanıp onaylanan proje için ihaleye çıkılmıştı. İnşaat çalışmalarına başlanan Yeşil Vadi projesi kapsamında Ankaralı ve Kırıkkaleli vatandaşlara dinlenme, eğlenme mesire ve piknik alanı hayata geçiriliyor.

Yeşil Vadi Projesi Kırıkkale Kapulukaya Barajı ile Kırıkkale-Ankara karayolu Irmak köprüsü arasında kalan ve Kızılırmak'ın sağ ve sol sahillerinde uzunluğu 24 kilometreyi, genişliği 4 kilometreyi bulan bir alanı içeriyor. Proje tamamlandığında bölgenin cazibe merkezi haline gelmesi bekleniyor.

Kırıkkale Yeşil Vadi Projesinde Neler Olacak?

- Botanik bahçeleri
- Bisiklet yolları
- Golf sahaları
- Tenis kortları
- Futbol ve basketbol sahaları
- Yürüyüş yolları
- Spor merkezleri
- Doğal amfi
- Kır bahçeleri
- Restoran ve kafeteryalar
- Pazar alanları
- Alışveriş alanları
- Eğitim alanları
- Evcil hayvan barınakları
- 125 bin metrekare su yüzeyi alanında tekne turları
- Manej
- Çocuk oyun alanlarıHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.