Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Yerleşkesi İnşaatı Tamamlandı

31 Ağustos 2016
PAYLAŞ
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Yerleşkesi İnşaatı Tamamlandı
Teslim aşamasına gelen Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Yerleşkesi yeni eğitim ve öğretim yılında hizmete giriyor...

Bugüne kadar 16 üniversite, 22 bin 652 derslikli bin 15 okul hayata geçiren Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Külliyesi'nin inşaatını tamamladı.

Toki Başkanı M. Ergün Turan, Ankara’nın Çubuk ilçesinde inşa edilen “Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Külliyesi”nde incelemelerde bulundu.

Teslim aşamasına gelen Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Yerleşkesi yeni eğitim ve öğretim yılında hizmet vermeye başlayacak. YBÜ Esenboğa yerleşkesinde ilk etapta İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Doğa Bilimleri ve Mühendislik Fakültesi, laboratuvarlar binası ve teknik bina gibi yapılar hayata geçildi.

Yeni yerleşkede 24 amfi salonu, 100 derslik, 22 laboratuvar bulunuyor. 6 bin civarında ağacın dikildiği Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa kampüsünde 550 araçlık otopark, 2 futbol sahası, 1 voleybol sahası ve 1 basketbol sahası yer alıyor.


"Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Yerleşkesi İnşaatı Tamamlandı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap