Yılmaz İnşaat çevre dostu 1500 villa yapacak

Gayrimenkul sektörünün köklü firmalarından olan Yılmaz İnşaat’ın Riva’da hayata geçireceği projenin detayları netleşmeye başladı.

14 June 2018
Yılmaz İnşaat çevre dostu 1500 villa yapacak Daha önce Galatasaray Spor Kulübü’ne ait olan ve medyada da çok sık yer bulan Riva arazisini satın almaya hak kazanan Yılmaz İnşaat’ın bu arazide hayata geçireceği projeye ilişkin detaylar ortaya çıkmaya başladı. Henüz ortaya çıkan bilgilere göre, Yılmaz inşaat Riva arsasında çevre dostu örnek bir projeye imza atmaya hazırlanıyor.

Sektörde 40 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olan ve emlak sektörünün en önde gelen firmalarından biri olarak öne çıkan Yılmaz İnşaat, sektörde benzeri çok az bulunan ve birçok başka firmaya örnek olmaya aday bir proje üzerinde çalışıyor.

Daha önce gayrimenkul alanında Fuaye Süreyyapaşa, Fuaye Turkuaz gibi önde gelen projeleri hayata geçirmiş olmasıyla da bilinen firma, tüm bu projelerin yanında kamusal alana has bazı projeler üzerinde de çalışıyor. Bu bağlamda, Konut Ayazma Cami ve Ayazma Ortaöğretim ve Lise projeleri Yılmaz İnşaat tarafından yürütüldüğü bilinen projeler arasında.

RİVA’DA BAMBAŞKA BİR PROJE

Yılmaz İnşaat tarafından hayata geçirilecek projenin 2 milyar Türk Lirası tutarında olması öngörülüyor. 1150 dönüm üzerinde yapılması planlanan projenin Emlak GYO güvencesinde hayata geçirilmesi bekleniyor.

Riva’da gerçekleştirilmesi öngörülen projeyle ilgili konuşan Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz, 1974 yılında kurulan bir firma olduklarını, ülke çapında birçok projeyi hayata geçirdiklerini, kablo sektöründe de faaliyet gösterdiklerini ve iç piyasa dışında 100 ülkeye halihazırda ihracat yaptıklarını belirterek Riva projesinin de İstanbul açısından önem teşkil ettiğini bu bağlamda örnek olabilecek çevre dostu bir projeye imza atmak için gayret gösterdiklerini belirtti.

Projeyi hazırlarken doğa ile iç içe bir konseptte olmasına özen gösterdiklerini dile getiren Yılmaz devamla şunları söyledi; “ Riva arsasında örnek bir çalışmaya imza atacağız ve bu projede Baraka Mimarlık ile birlikte çalışacağız. Ekolojik şartlarla ahenk içinde olacak şekilde dizayn ettiğimiz bu proje az katlı ekolojik donatıya sahip olmasıyla öne çıkacak.

Hazırladığımız projede aynı zamanda eğitim kurumları ve kampüsler de olması için halihazırda bu alanda söz sahibi olan büyük bir eğitim kurumu ile irtibat halindeyiz. Proje kapsamında, sahip olduğumuz mevcut alana bir kampüs yapmayı öngörüyoruz. Yine proje çerçevesi içerisine bir devlet okulunun oturtulması da düşünülüyor. Büyük bir yaşam sahasına dönüşmesini tasarladığımız projede aileler üniversiteye kadar uzanan bir eğitim sürecine girebilecek ve bu kapsamda eğitim alabilecek. Projemizde ayrıca hizmet sunacak kliniklerin de olması düşünülüyor.

ÇEVRE DOSTU ÖZELLİKLERİYLE ÖRNEK OLACAK BİR PROJE

Riva arazisi üzerinde düşündüğümüz projenin temel özelliği çevre dostu olması ve ekolojik özellikler taşıması. Biz bu projeyi hazırlarken, projeyi hayata geçireceğimiz alanda bulunan çevresel düzeni ve doğal yapıyı bozmayacak şekilde olması için çalıştık. Halihazırda bu alan, içerisinde doğal suların aktığı bir vadi niteliğinde. Projeyi uygularken alandaki bu doğal sulara müdahale etmedik. Ayrıca, arazideki doğal suların akması için, burada arazinin en alt bölümüne bir göl yapıyoruz. Proje çerçevesinde yenilenebilir enerji sistemlerinin de kullanılması öngörülüyor. 1150 dönümü kapsayan arazinin neredeyse 70 dönümü park olarak, 200 dönümü de özel orman olarak tasarlandı. Çok kısa bir süre sonra projemizin tüm detayları netleşmiş olacak.

ÖN TALEP BAŞVURU SÜRECİ ÇOK YAINDA BAŞLIYOR

Gelecek gün ve aylarda projemizle ilgili ön talep sürecini de başlatmayı öngörüyoruz. Ülkemize örnek olacağını düşündüğümüz projede gölet ve lagünlerin de olması, lagünlerin etrafında sosyal ve ticari alanların da olması öngörülüyor. Projede öngördüğümüz lagünlerde yüzme olanağının da olması planlanıyor. Yakın bir zamanda, satışı ofisimizi ve diğer tüm hazırlıklarımızı tamamlayarak, çevre dostu doğa sever herkesi konut satışlarımıza davet etmeyi planlıyoruz.

PROJEMİZDE FARKLI İHTİYAÇLARA CEVAP VERECEK BÜYÜKLÜKTE VE ÖZELLİKTE VİLLA SEÇENEKLERİ OLACAK

Hayata geçireceğimiz projedeki villaların geniş ve rahat bir kullanım alanına sahip olması için özen gösterdik ve bu kapsamda çok verimli bir çalışma yaptık. Projemizde 2+1 villa seçeneğinden başlayıp 6+1 büyüklüğünxwe kadar villa alternatiflerine yer veriyoruz. Toplamda dört etaptan oluşmasını öngördüğümüz bu projede 1500 kadar az katlı villalar olacağını düşünüyoruz. Birinci aşamada 500 villa inşa etmeyi, bu villaların her birinin 160 metrekare olmasını ve 2+1 büyüklükte olacak şekilde yapılmasını planlıyoruz. İnşa edeceğimiz her bir villa 300 metrekareden başlayıp, kendi büyüklüğü ölçüsünde bahçelere sahip olacak. Yine, yapacağımız villaları yatırımcılarının özel işçilik isteklerini yansıtabilmelerine olanak verecek şekilde tasarladık. Bu projemizi üç yıl gibi bir zaman içerisinde tamamlamayı planlıyoruz.

PROJE TANITIM DÖNEMİNDE ÖZEL AVANTAJLARLA BAŞLAYACAK

Tasarladığımız bu projemizi, lansman sürecinde özel avantajlarla birlikte yatırımcılarına sunmayı öngörüyoruz. Bu kapsamda, metrekareleri 7 bin TL gibi özel bir fiyattan başlatmayı düşünüyoruz. Dairesi olan herkesin villa sahibi olmasını da istiyoruz.

PROJEMİZ LOKASYON VE YER AVANTAJIYLA GELİYOR

Projemizin olduğu yerden Sabiha Gökçen ve yeni yapılan havalimanına yarım saat gibi bir sürede ulaşmak halihazırda mümkün. Proje alanının olduğu bölgede yapılan başka projeler de bulunuyor. Tüm bu niteliklerle sektörde örnek teşkil etme özelliğine de sahip olacak projemiz, Riva’ya kendine has bir yüz ve kimlik getirecek.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Yetki belgeli emlakçı sayısı 30 bini aştı

Yetki belgeli emlakçı sayısı 30 bini aştı

31 Mart gününden sonra emlakçılık sektöründe yeni bir dönem başladı.

07 April 2021


Emlak Bankası 4 modelde kentsel dönüşüm kredisi sunuyor

Emlak Bankası 4 modelde kentsel dönüşüm kredisi sunuyor

2019 yılında faaliyetlere başlayan EmlakBank'ın gayrimenkul sektörüne katkıları sürüyor.

07 April 2021


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum