Yozgat Saraykent Termal Tesis Projesinde Sona Gelindi!

Yozgat Saraykent'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

03 Ekim 2015
Yozgat Saraykent Termal Tesis Projesinde Sona Gelindi!

Yozgat Saraykent'te Çinçinli Han’ın içerisinde bulunan termal suyun yeniden kullanımı için hayata geçirilen termal tesis projesinde sona gelindi...

Yozgat’ın Saraykent İlçesi’nde tarihi İpek Yolu üzerinde Selçuklu döneminden kalma Çinçinli Han’ın içerisinde bulunan termal suyun yeniden kullanımı için hazırlanan termal tesis projesinde sona gelindi.

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Saraykent’te termal tesisin yapılacağı bölgede incelemelerde bulundu. Yazıcı tesis ile ilgili bütün hazırlıkların tamamlandığını ve önümüzdeki günlerde ihalesinin yapılarak, Saraykent ilçesine yakışır bir termal tesisin temelinin atılacağını söyledi.

Termal tesis hakkında bilgiler veren Vali Yazıcı, tesisin aynı zamanda çevre il ve ilçelere de hitap edecek güzellikte olduğunu belirterek,“Tesis içerisinde, 16 oda 56 yataktan oluşan otel, bay ve bayanlar için ayrı ayrı olmak üzere 148 m2 büyüklüğünde 160 cm derinlikte 2 adet yüzme havuzu, 2 adet sıcak havuz, 2 adet soğukluk ve hamam, 2 adet sauna, 2 adet buhar odası, kafeterya, mescit ve otopark bulunmaktadır ”dedi.

İncelemeler esnasında Saraykent Kaymakamı Murat Kaplay konuyla ilgili verdiği bilgide, Saraykent ilçe merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan Çinçinli Han yakınındaki termal suyun 72 derece sıcaklıkta ve saniyede 42 litre debiye sahip olduğunu belirtti. Vali Yazıcı, ilçe ziyaretinde Saraykent Kaymakamı Murat Kaplay ve Saraykent Belediye Başkanı Ahmet Öçal’ı da makamlarında ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler aldı. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Hilltown AVM Küçükyalı 27 Ekim’de ziyaretçilere açılacak

Hilltown AVM Küçükyalı 27 Ekim’de ziyaretçilere açılacak

Küçükyalı’da hayata geçirilen Hilltown AVM projesi 27 Ekim Cuma günü kapılarını açacak.

17 Ekim 2017


RE/MAX Türkiye ücretsiz kariyer semineri düzenleyecek

RE/MAX Türkiye ücretsiz kariyer semineri düzenleyecek

Girişimciliğe teşvik edici çalışmalar yürüten RE/MAX Türkiye, gayrimenkul sektöründe çalışan ya da ç

17 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.