• Diğer Haberler
  • Yunusemre Kentsel Dönüşüme Bakan Güllüce’den Tam Destek!

Yunusemre Kentsel Dönüşüme Bakan Güllüce’den Tam Destek!

Manisa Yunusemre'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

18 Eylül 2015
Yunusemre Kentsel Dönüşüme Bakan Güllüce’den Tam Destek!

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yunusemre’de hayata geçirmeyi planladığı birbirinden büyük projelerin biran önce uygulamaya konulması için Ankara’ya çıkartma yaptı...

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’yi de makamında ziyaret eden Başkan Çerçi, Yunusemre için büyük önem arz eden Kentsel Dönüşüm projesi ile ilgili bakana birifing verdi.

22. ve 23. dönem AK Parti Manisa Milletvekilliği yapan, vatandaşların teveccühüyle Yunusemre Belediye Başkanı seçilen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, seçim vaatlerini bir bir yerine getirmek için sık sık gerçekleştirdiği Ankara ziyaretlerine bir yenisini daha ekledi.

BAŞKAN ÇERÇİ, KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN AYRINTILARINI BAKANA AKTARDI
Başkan Çerçi, Bakan Güllüce’ye yaptığı ziyarette, Kentsel Dönüşümün Yunusemre’nin gelişim, değişim ve modernleşmesi açısından büyük önem arzettiğini ilettiğini belirterek, “Yunusemre’miz için hayati dönem taşıyan projelerimizden birisi de yapacak olduğumuz Kentsel Dönüşüm projesidir. Proje, Bakanlar Kurulu’ndan geçerek 1 Haziran tarihi itibariyle Resmi Gazete’de yürürlüğe girdi. Şuanda 4 mahallemizde toplam 3 bin 700 konut bulunmakta. Bunların bir çoğu gecekondu tarzında, bir çok bina ise artık ömrünü tamamlamış vaziyette. Özellikle Lalapaşa ile Mutlu mahalleleri riskli alanlar. Öncelikle bu mahallelerdeki halkımızın ayağına kadar giderek projemizi anlatacağız. Onların görüşlerini alacağız. Bu süreç içerisinde de buraların projeleri çizilecek. Ardından etap etap bu mahallelerimizde kentsel dönüşüme başlayacağız. Toplam 4 mahallemizdeki 3 bin 700 konut yerine yeşil alanları, park alanları, sosyal olanları içinde olan 6 bin 330 konut yapmayı planlıyoruz. Lalapaşa, Mutlu, Laleli ile Mesir mahallelerinde yapılması planlanan kentsel dönüşüm projesi ile Ege Bölgesi’ndeki en büyük kentsel dönüşüm projesini hayata geçirmiş olacağız. Bu proje ile hem 4 mahallemizin hem de Yunusemre’mizin çehresini değiştirmiş olacağız.” dedi.

BAKAN GÜLLÜCE’DEN BAŞKAN ÇERÇİ’YE TAM DESTEK
Yunusemre ilçesinde gerçekleştirilecek olan Kentsel Dönüşüm ile ilgili Başkan Çerçi’den gerekli bilgileri alan Bakan Güllüce, “Yunusemre Belediyesi’nin başında eski Milletvekillerimizden Sayın Dr. Mehmet Çerçi’nin seçilmiş olması, Yunusemre için gerçekten büyük bir kazanç diye düşünüyorum. Bizlere aktarmış olduğu Kentsel Dönüşüm projesi, hem büyük bir proje hem de kentleşme adına önemli bir adım. Bakanlık olarak Sayın Başkan Çerçi’nin her zaman arkasında olacağımızın şimdiden sözünü vermek istiyorum. Ege Bölgesi’nin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden biri olacağı için de, bu projeyi ayrıca yakından takip ediyorum. Sayın Başkana ve ekibin de bu proje de başarılar diliyorum” dedi. ihaHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi 2019’da açılacak

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi 2019’da açılacak

Toplam 2 bin 60 yatak kapasitesine sahip olan Bayraklı Şehir Hastanesi’nin 2019 yılında hizmete açıl

12 Ocak 2018


Kanal Riva projesinin imzaları atıldı

Kanal Riva projesinin imzaları atıldı

İmzaları da atılan Kanal Riva projesiyle ilgili Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, projenin B

12 Ocak 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum