Yurt dışından Türkiye'de konut almak kolaylaşıyor

Bakanlığın 12 ülkede yurt dışı tapu temsilciliği açma çalışması bulunuyor.

01 October 2020
Yurt dışından Türkiye'de konut almak kolaylaşıyor Yabancı yatırımcıların son yıllarda Avrupa'da gayrimenkul yatırımı için tercih ettiği ülkeler arasında Türkiye ön sıralarda bulunuyor. Bakanlık ise hem yabancı yatırımcıların hem de gurbetçilerin Türkiye'ye gelmeden de gayrimenkul yatırımı yapmasını sağlayacak bir çalışma yürütüyor.

AA'nın aktardığı habere göre, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, gayriresmi AB Çevre Bakanları toplantısından sonra Türkiye'nin Berlin Büyükelçiliği'nde basın toplantısı düzenledi.

Açıklamasında koronavirüs salgını ile mücadelede çevre faktörünün önemine değinen Bakan Kurum, "Pandemi sürecinde de gördük ki insanımızın sağlığını korumanın yolu, çevre sağlığını korumaktan, doğal alanları, tabiat varlıklarımızı korumaktan geçiyor" diye konuştu.

YURT DIŞINDA YAŞAYAN VATANDAŞLARA MÜJDE!

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın Türkiye'de konut almasını kolaylaştırmayı hedeflediklerinden bahseden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nce başta 12 ülke olmak üzere temsilcilikler açacaklarını açıkladı.

Hem yabancıların hem de yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının söz konusu çalışma ile Türkiye'den gayrimenkul alacakları zaman Tapu Müdürlüklerine giderek oradan işlemlerini yapabileceklerini belirten Bakan Kurum, ayrıca bu çalışmanın yanı sıra 'Your Key Turkey' portalını açtıklarını ifade etti. Bu portalın özelliğinden bahseden Bakan Kurum, Türkiye'de taşınmaz edinmek isteyenlerin her türlü güncel verilere, başvuru kanallarına ve süreçlere buradan ulaşılabileceğini kaydetti.

'Your Key Turkey' portalının İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca, Rusça ve İspanyolca olmak üzere 6 dilde hazırlandığını belirten Bakan Kurum, bu portal üzerinden vatandaşların ve yatırımcıların hukuki ve teknik tüm sorularına bir iş günü içerisinde dönüş yapıldığı bilgisini de aktardı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum