• Emlak Haberleri
  • Zafer Yıldırım: Konut piyasasında hareketlilik yaşanacak

Zafer Yıldırım: Konut piyasasında hareketlilik yaşanacak

Yıldırım Grup İcra Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım, yılın son çeyreğinde konut piyasasında hareketlilik yaşanacağını dile getirdi.

13 November 2017
Zafer Yıldırım: Konut piyasasında hareketlilik yaşanacak Cevizli Park Konutları Balgat projesinde yaşamın başladığını duyuran ve konut sektörünün gidişatı hakkında açıklamalarda bulunan Yıldırım Grup İcra Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım, bahar ve yaz dönemlerinde konut sektöründe yaşanan hareketliliğin, Kasım ve Aralık ayında da devam edeceğini dile getirdi.

Açıklamasını sürdüren Zafer Yıldırım, bu dönemlerde konut satışlarında olumlu anlamda bir canlılık yaşanacağını ifade ederken, yaşanan bu hareketlenmelerin inşaat sektörünü ve inşaat ile ilintili olan diğer sektörlere de yarayacağını aktardı. Yıldırım, “KDV oranlarında yaşanan düşüş konut sektöründe olumlu bir canlılık yarattı. Grubumuz bünyesinde hayata geçirdiğimiz Beytepe Beyterrace ve Cevizlipark Konutlarında da bu faydayı görebiliyoruz. Bu canlığın devam edeceği ve inşaat sektörünün bu durumdan olumlu yönde etkileneceği kanısındayım” dedi.

“SEKTÖRÜN İHTİYACI NİTELİKLİ KONUTLAR”

Sektörde konut ihtiyacının nitelikli konuta yöneldiğini de belirten ve bu tarz yeni yapıya ihtiyacın olduğunu söyleyen Zafer Yıldırım, bu noktada Türkiye’de konut açığı olduğunu kaydetti. Yapılan nitelikli konutlar sayesinde bu açığın hızla kapanacağının vurgusunu yapan Yıldırım şunları söyledi: “Ne yazık ki hem Türkiye’de hem de Ankara’da çok fazla yenileme süzgecinden geçmesi gereken yapı bulunuyor. Vatandaşlar da artık yeni yapılara yöneldikleri için konut açığı durumu devam ediyor” şeklinde konuştu.“CEVİZLİPARK’TA AYRICALIKLAR DOLU BİR YAŞAM BAŞLADI”

Ankara Balgat Cevizlidere’de inşa ettikleri Cevizlipark konutlarında ayrıcalıklarla dolu bir yaşamın kapılarının aralandığını da sözlerine ekleyen Zafer Yıldırım, “Modern ve konforlu bir mekânda yaşamın anahtarını sizlere sunmanın gururunu yaşıyoruz. 5+1 ve 6+1 dubleks seçeneklerimizle geniş ailelere hitap ederken, 3+1 ve 2 tipten oluşan 4+1 daire seçenekleri ile de avantajlı yatırımın kapılarını aralıyoruz. Projemizde fitness, çocuk oyun alanı ve otopark alternatifleri ile de bütünlüğü sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Ticari gayrimenkullerde bahar dönemi!

Ticari gayrimenkullerde bahar dönemi!

Enflasyon ve faizlerin düşmesini bekleyen piyasalarda, yatırımcıların rotası ofis ve dükkan yatırımı

30 April 2024


Projenin ilk etabı V Yeşilada Göl hızla yükseliyor

Projenin ilk etabı V Yeşilada Göl hızla yükseliyor

İsra Holding tarafından hayata geçirilmekte olan ve İstanbul’un deprem izolatörleriyle donatılmış en

30 April 2024


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum