Zeytinburnu Çırpıcı Kent Parkı Açıldı!

İstanbul Zeytinburnu'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

09 Ekim 2015
Zeytinburnu Çırpıcı Kent Parkı Açıldı!

150 bin metrekare alan sahip Zeytinburnu’ndaki İstanbul Çırpıcı Kent Parkı hizmete açıldı. İşte Çırpıcı Kent Parkı detayları…

Park girişinde İstanbul’un ilk itfaiye ekibi olan nostaljik Tulumbacılar tarafından karşılanan Başkan Topbaş’a meydanı dolduran vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Törene Başkan Topbaş’ın yanı sıra Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’da katıldı.

Siyasete Mevki İçin Girmedim
Hizmete alım töreninde konuşan Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’u dünya kentleriyle yarışır bir hale getirdiklerini ifade ederek İstanbul’un dünya tarafından gıpta ile izlendiğini söyledi. Kirli havası ve toplanmayan çöpleriyle anılan eski İstanbul’un modern çağa uygun bir şehir hale geldiğine dikkat çeken Başkan Topbaş, “Duvarlarda çiçekler açtırdık. Göreve geldikleri günden bu güne ne yaptılar diyenlere İstanbul’un susuzluk çektiği yılları hatırlatın. Bizler müjdelenmiş şehre hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışıyla bu şehre hizmet ediyoruz” diye konuştu.

ÇIRPICI KENT PARKI HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ülke özelliği gösteren İstanbul’a yaptıkları yatırımlara hız kesmeden devam ettiklerini kaydeden Başkan Topbaş konuşmasına şöyle devam etti: “Resmi açılışını bile yapmadığımız daha bir sürü projemiz var ama vakit bulamadığımızdan resmi açılışını bile yapamıyoruz. Zeytinburnu’na yaptığımız yatırımların toplamı 1 Milyar 240 Milyon sadece. İşte bizim siyasi anlayışımız bu, millete hizmetçi olmak. Türkiye hak ettiği yerde olsaydı, bugün Türkiye’nin ekonomisi çok daha farklı yere gelmiş olur müreffeh bir Türkiye ortaya çıkmış olurdu. Ben de siyaset yapmazdım. Siyasete mevki için girmedim. Hizmetlerimiz karşılığı dua alırız diye siyasete girdik. Sizden biriyim. Bebekliğinden beri bu şehirde yaşayan biriyim. Daha Merter’in ortaya çıkmadığı dönemleri biliyorum. Bundan sonraki süreç de çok daha farlı olacak.”

Demokrasi Meydanları
İstanbul’daki park ve meydanlara büyük önem verdiğini belirten Başkan Topbaş, amaçlarının bu alanları daha da arttırmak olduğunu söyledi. Çırpıcı Parkı ile ilgili olarak Başkan Topbaş şöyle konuştu: “Bu bölgede yaşayanlar Çırpıcı Parkı’nın eski halini çok iyi bilir. Geceleri bırak gündüzleri bile girmek buraya zordu. Bizler buraya da bir el atalım halkın nefes alacağı yer olsun dedik. 300 - 500 bin metrekarelik alanlar yapalım dedik. Batı da bu tür alanlara Demokrasi Meydanları diyorlar. Çünkü insanlar bu tür meydanlarında birbirlerini görüyorlar, aynı ortamı paylaşıyorlar. Halkın her kesiminden insan bu şekilde bir araya geliyorlar. Amacımız bu tür meydanların sayısını daha da arttırmak. Veliefendi Parkı ile birlikte burada toplam 1 milyon metre kare alanımız olacak. Şu anda 150 bin metre karelik birinci etabını yapıyoruz. Başka türlü düşünseydik buraya binalar dikerdik. Şu kadar para toplarız demedik. Çocuklarımız piknik yapsın oynasın dedik. Devamı gelecek. İkinci etap olarak da 230 bin metrekare ormanlık alan yapacağız.”

Modern İstanbul İtfaiyesi
İstanbul’un New-York itfaiyesi ile yarışır bir itfaiyeye sahip olduğunu ve bazı yönleriyle de çok daha önce olduğunun bilgisini veren Başkan Topbaş, yeni alınan itfaiye araçlarıyla yangınlara müdahale etmelerinin çok daha kolay bir hale geldiğini söyledi. Başkan Topbaş şöyle devam etti: “İstanbul’a dünyanın en modern İtfaiye teşkilatını kazandırdık. New-York’un itfaiyesiyle yarışan itfaiye teşkilatımız var. Hatta bazı yönleriyle daha da ileri diye biliriz. Göreve geldiğimizde 1220 olan personel sayısını da 4636 çıkardık ve İtfaiye ekiplerimiz olay yerine 3 dakika da yetişebilir hale geldi. Türkiye’de ilk defa kullanılan Dumansavarımız ve dar sokaklara rahat girebilsin diye özel araçlarımız – yengeçlerle - artık İtfaiyemiz çok daha iyi bir seviyeye geldi. 60 metre merdivene sahip iki adet itfaiye aracımızla yüksek binalardaki yangınlara müdahale etmemiz daha da kolaylaştı. Türkiye’de ilk defa Tramvay yollarında da gidebilen ayrıca tekerlekli itfaiye aracımızla metro yangınlarına müdahale etmemiz daha da kolay hale geldi.”

Zeytinburnu tramvayını da metroya çevirmeyi düşündüklerini ama binalarda çökme tehlikesi riskinden çekindiklerini kaydeden Başkan Topbaş, “Ama en fazla yürüme mesafesiyle yarım saat sürecek metro duraklarıyla insanlarımızın ulaşımını daha da kolay hale getirmeye çalışıyoruz. “Her yere metro, her yerde metro“ diyerek İstanbul’u adeta demir ağlarla örüyoruz” diye konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat