• Diğer Haberler
  • Zonguldak’ta Lodosun Yıktığı Minare İçin Yardım Bekleniyor!

Zonguldak’ta Lodosun Yıktığı Minare İçin Yardım Bekleniyor!

Zonguldak Alaplı'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

26 Eylül 2015
Zonguldak’ta Lodosun Yıktığı Minare İçin Yardım Bekleniyor!

Zonguldak’ın Alaplı ilçesine bağlı Hasanlı köyünde şiddetli lodos sebebiyle yıkılan cami minaresinin inşaat çalışmaları sürüyor. Köy halkı; gönüllü olarak birer çuval fındık verdiği inşaatın tamamlanabilmesi için hayırseverlerin yardım elini bekliyor...

Hasanli köyü Nusretli mahallesinde 2 Şubat 2015 tarihinde şiddetli lodos fırtınası nedeniyle yıkılan minaresi yeniden yapılıyor. Minarenin yıkılmasının ardından resmi işlemler başlattığını ifade eden köy muhtarı Recep Tufan, yaşanan olayın köyde yüzde 30 hasar olmadığı gerekçesiyle afet kapsamına alınmadığını ifade etti.

Köy halkının yardım amacıyla gönüllü olarak birer çuval fındık verdiğini ifade eden Hasanlı Köyü Muhtarı Recep Tufan; yeni yapılacak minare için hayırseverlerden yardım istedi. Tufan, şöyle devam etti:
“2 Şubat 2015 tarihinde Nusretli Mahallemizdeki minaremiz şiddetli lodos fırtınasında yıkıldı. Allah’a şükür can kaybı olmadı. Söz konusu minare ile ilgili Alaplı Kaymakamlığımıza yazılı müracaat yaptım. Kısa zamanda AFAD İl Müdürlüğü teknik elemanları gelerek rapor tuttular. Raporun gerekçesi muhtarlığımıza geldi. Gerekçede köyde yüzde 30 hasar olmadığından afet kapsamına alınmadı bu durumda hiç bir yardım alamadık. Alaplı Müftülüğüne bağlı camilerin yardım almak için Derneğimiz adına Kaymakamlığa yazılı müracaat yaptık müracaatımız kabul oldu. Toplanan paradan bin 590 TL yardım aldık. Mahalle halkımızdan gönüllü olarak birer çuval fındık verdiler. Komşu köylerden hayırseverlerimizde yardım yaptı. Minarenin 14 Eylül 2015 tarihinde temel betonunu döktük. Temele 36 metre küp beton, 1500 kg demir gitti. Bir malzemeyi gelen yardımlarla alarak temel betonunu döktük. Minarenin yapımının devam etmesi için yardıma ihtiyacımız var, yardım etmek isteyen hayırseverlerin yardımını bekliyoruz.” İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İMOTİM ‘her gün mobilya fuarı’ konseptiyle kapılarını açtı

İMOTİM ‘her gün mobilya fuarı’ konseptiyle kapılarını açtı

Bursa’da 'her gün mobilya fuarı' konseptiyle hayata geçirilen İnegöl Mobilya Ticaret Merkezi “İMOTİM

12 Eylül 2017


“Kapanan AVM’ler milli serveti heba ediyor”

“Kapanan AVM’ler milli serveti heba ediyor”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken AVM’lerle ilgili görüş bildirdi. Palandöken, sadece Ankara’da

12 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat