15 Günde 15 Bin Metrekare Ofis Satışı Yapıldı

İstanbul Beşiktaş'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

30 Haziran 2014
15 Günde 15 Bin Metrekare Ofis Satışı Yapıldı

Ferko Signature projesinin A PluS Ofislerinde 15 günde 15 bin metrekare satış yapıldı.

Ferko İnşaat'in mayıs ayında satışlarına başladığı Levent Büyükdere Caddesi üzerindeki Ferko Signature ofis projesinde 15 günde 15 bin mertekare ofis satışı yapıldı.

Gayrimenkul sektöründe nitelikli projeler geliştiren Ferko İnşaat’ın son projesi olan Levent’teki Signature’un lansmanından sonra yatırımcılar yoğun ilgi gösterdi. Projede 15 günde 15 bin metrekarelik A pluS Ofis satıldı. Bu satıştan elde edilen ciro ise yaklaşık olarak 130 milyon doları buldu.

15 BİN METREKARELİK OFİS SATIŞI

Ferko İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçe Meriçten, Signature projesinin ulaştığı satış rakamlarıyla beklentilerinin karşılandığını söyledi. Projeden 15 gün içinde 15 bin metrekarelik ofis satışı yaptıklarını anlatan Meriçten, “Burayı bekleyen bir kitle vardı. İlk alan onlar oldu. Ardında da diğer yatırımcılar geldi” dedi.

ÇOK UYGUN FİYATLARLA SATIŞA ÇIKTI

Meriçten, projenin yapıldığı lokasyonunun ve projenin konseptinin çok iyi olduğunun altını çizerek, “Tabiri yerindeyse burası Levent’in göbeği. Aksi durumda bu kadar ofisi satmak kolay değil. Bu lokasyona göre çok uygun fiyatlarla satışa çıktık” diye konuştu.

Signature’de metrekare fiyatlarının 7.500 ile 10.000 dolar arasında değiştiğini ifade eden Meriçten, “Piyasaya göre bu fiyatlar çok iyi. Bu nedenle kısa sürede 15 bin metrekarenin satışını yaptık” dedi.

SATIŞLAR YIL SONUNDA BİTEBİLİR

Meriçten, projenin satış başarısı karşısında fiyatlarda hemen artışlar yapmayacaklarını anlatarak, eylül ayında fiyatları revize edeceklerini, satışların tamamını ise yılsonuna kadar tamamlamayı planladıklarını açıkladı.

Meriçten, projeye yerli yatırımcıların ilgi gösterdiğinin altını çizerek, Arap ve Azerilerden de talep geldiğini ama onların biraz yavaş kalması nedeniyle satışların tamamının yerli müşterilere yapıldığını kaydetti. Signature’dan 10 bin metrekarelik ofisi kat bazında, 5 bin metrekareyi ise münferit olarak sattıklarını vurgulayan Meriçten, 9 bin metrekarelik ofis alanı için de opsiyon yapıldığını, çok önemli firmalarla görüştüklerini belirtti.

İNŞAAT ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Projenin inşaat takviminde bir aksama olmadığını belirten Gökçe Meriçten, hafriyatın sürdüğünü ve kazıkları yerleştirdiklerini söyledi. Projenin 45 metrelik zemin altı olduğunu vurgulayan Meriçten, “Temelde yoğun bir çalışma dönemi var. Yılsonuna doğru iyice hızlanırız. 30 ayda teslim edeceğiz ama erken teslim de gündeme gelebilir” açıklamasını yaptı. Gökçe Meriç, projedeki 6 katı kendilerine ayırdıklarını ve şirketin merkezini buraya taşıyacaklarını dile getirdi.

ÇEVRECİ BİNA OLACAK

Gökçe Meriçten, Signature’un tasarımının dünyaca ünlü mimarlık ofisi Norman Foster tarafından yapıldığını hatırlatarak, bu tasarıma uygun inşaat teknikleri uyguladıklarını söyledi. 1600 metrekarelik kat bahçeleriyle projenin nefes alacağını dile getiren Meriçten, “Projeyi Leed sertifikası almaya yönelik yapıyoruz. Cephedeki camları yurtdışından getiriyoruz. Hem ışığı hem ısıyı dengeliyor. Projenin metrekare maliyetleri yükseliyor ama her güzelliğin bir maliyeti vardır. Biz ona katlanıyoruz” diye konuştu.

KİRACILARDAN YOĞUN TALEP

127 bin metrekare toplam inşaat alanına sahip. Ferko Signature projesinin 2 ofis bloğu ve bunları birbirine bağlayan kent bahçesinden oluşacağını ifade eden Gökçe Meriçten, toplam 10 bin 600 metrekare alan üzerine inşa edilecek Ferko Signature'ın, 30 kattan oluşan Sign-1'deki ofislerinin 24 katının satıldığını 6 kattan meydana gelen Sign-2'deki ofisleri ise kiralayacaklarını söyledi.

Meriçten, kiracıların yoğun talepleriyle karşılaştıklarını vurgulayarak, “Bittiğinde kira sıkıntısı olmaz. Bölgede metrekare kira fiyatları 45 dolar. Amortisman süresi de 12-16 yıl arasında değişiyor” dedi.

Ferko Signature iletişim
0 212 268 11 44
www.ferkosignature.comHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Tuğra Gönden: Gayrimenkul teknolojisi girişimleri artıyor

Tuğra Gönden: Gayrimenkul teknolojisi girişimleri artıyor

Cushman & Wakefield Yönetici Ortağı Tuğra Gönden, 2017 yılında izlenmesi gereken 5 gayrimenkul tekno

20 Eylül 2017


Forbes İstanbul’da en fazla kazandıracak 50 projeyi belirledi

Forbes İstanbul’da en fazla kazandıracak 50 projeyi belirledi

Konut almak isteyen yatırımcılar alacakları evlerde yaşam alanı özelliğine de dikkat ediyor. Hem yat

20 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat