2015 Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Bedeli

Devletin kentsel dönüşüm kapsamında mülk sahiplerine verdiği kira yardımı bedeli 2015 yılının henüz ilk çeyreğinde arttı.

27 Ocak 2015
2015 Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Bedeli

Devletin kentsel dönüşüm kapsamında mülk sahiplerine verdiği kira yardımı bedeli 2015 yılının henüz ilk çeyreğinde arttı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşüm kira yardımı bedelini güncelledi ve 2014 yılında 680 lira olan kira yardımı bedelini 735 liraya çıkardı.

Kentsel dönüşüm kira yardımı, yapılan bir güncellemeyle artış gösterdi. Ocak ayında ödenmeyen kira yardımları, ay sonuna kadar 735 lira olarak hak sahiplerinin banka hesaplarına aktarılacak.

KİRA YARDIMINDA TOPLU ÖDEME OLACAK MI?

Kentsel dönüşüm kira yardımında daha önce yapılan 5 aylık toplu ödemeden bu ay itibariyle vazgeçildi. Ocak 2015 itibariyle kentsel dönüşüm kira yardımı, aydan aya ödenecek.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRA YARDIMINDA DEĞİŞİKLİK

Kira yardımı ödemelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın bir diğer yeniliği de ilçe belediyelerine görev verilmesi oldu.

-

2015 Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Bedeli

-

Buna göre kira yardımı başvuruları, ilçe belediyesine yapılacak. Evrak hazırlığı ilçe belediyesinde tamamlandıktan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na gönderilecek.

Kira yardımı ödemeleri daha önce olduğu gibi Bakanlık tarafından hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırılacak. Belediyeden elde ödeme söz konusu olmayacak.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE KİMLER KİRA YARDIMI ALABİLİR ?

Ocak 2015'ten önce başvuru yapanların işlemleri, İstanbul Beşiktaş'taki Çevre ve Şehircilik Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü'nde gerçekleşirken, bundan sonra başvuru yapacak hak sahipleri ilçe belediyesine başvuracak.

-

2015 Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı BedeliHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


5 yorum

Umit akpolat

04 Sep 2016, 20:09

Kiralar zaten dogru duzgun yatirilmiyor 750 tl ye oturabiliyorsa belediye baskani otursun zaten dusuk kira yardimi yapıldığı yetmiyormus gibi 2 aydir kiralar hic yatmiyor ayin 1 ile 5 i arasinda yatmasi gerekirken bir sonraki ayin 25 30 da belki yatiyor beceremiceksiniz girmeseydiniz boyle bi ise insanlarida bu kadar magdur etmeseydiniz


Yasin Odabaş

02 Feb 2015, 23:29

4 evim var hepsi için ayrı ayrı kira yardımı alıyordum ama yeni bir uygulamayla sadece 1 kira yardımı parası alacakmışım. doğru mu?


Tolga

28 Jan 2015, 18:30

2015 yılının Türkiyesinde kentsel dönüşüm kira yardımı 1000 lira olmalı...


hulusi

11 Mar 2015, 17:59

millet gecekondu yaptı sonra mütehite verdi daire aldı zengin oldu şimdide devlet ten kira ayrdımı alıyor garibanın hakkıyla emeğiyle çalışanın dürüstçe arazi alıp ev yapanın suçu ne. :( Bu ülkede zaten hep dürüst cezalandırılır.


GÜNDEM HABERLERİ


Bağdat Caddesi'nde kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor

Bağdat Caddesi'nde kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor

Dönüşüm çalışmalarının yoğun bir şekilde sürdüğü Bağdat Caddesi'nde 76 proje daha hazırlanıyor.

29 Temmuz 2017


Samsun Çarşamba’da yeni kentsel dönüşüm alanları ilan edildi

Samsun Çarşamba’da yeni kentsel dönüşüm alanları ilan edildi

Bakanlık, Samsun iline bağlı Çarşamba’da devam eden kentsel dönüşüm alanlarına yeni proje alanlarını

29 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat