2015 Yılında Bu Bölgeler Proje Cenneti Olacak

İnşaat firmalarının 2015 yılında hayata geçireceği projeler baz alındığında bazı bölgeler öne çıkıyor. İşte 2015 yılında proje cenneti olacak bölgeler...

05 Ocak 2015
2015 Yılında Bu Bölgeler Proje Cenneti Olacak

İnşaat firmalarının 2015 yılında hayata geçireceği projeler baz alındığında bazı bölgeler öne çıkıyor. İşte 2015 yılında proje cenneti olacak bölgeler...

İnşaat firmaları 2015 yılında inşa edecekleri yeni projelerde lokasyonlan belirledi. Milyonluk projelerin yükseleceği bölgelerin çevresini de etkilediğini dile getiren müteahhitler lokasyon olarak bu yıl yine Anadolu yakasında Sancaktepe, Kartal ve Kurtköy bölgelerinin cazip olacağım dile getiriyor. Avrupa Yakası’nda ise Halkalı ve Kâğıthane bölgeleri yatırım için öne çıkıyor. Zonguldak, Ankara ve yurtdışı proje yatırımları da devreye giriyor.

500 MİLYONLUK HACİM

24 Gayrimenkul CEO’su Ahmethan Yılmaz 2015 yılında Halkalı, Basın Ekspres ve Kâğıthane bölgelerinde toplamda 500 milyon lira hacmini aşacak yatırımları olacağını söyledi.

Gülsa İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Salih Satıcı ve Bay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Metin Okyay Ertaş, Kartal bölgesinde 600 konutluk projeye imza atacak. Yeni planlanan projelerin bir kısmının anlaşma sürecinde, bir kısmı ise görüşme halinde olduğunu belirten Metin Okyay Ertaş, Kartal bölgesini önemsediklerini, projelerini ağırlıklı olarak buralarda yapacaklarını aktardı. Erguvan inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emre Maraşlı ve Demirbaş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Demirbaş’-ın öncelikli proje bölgesi 2015’te Kurtköy olacak.

FARKLI TÜPTE KONUT ÜRETECEK

Ancak Emre Maraşlı, 2015 son çeyreğinde mütekabiliyet pazarının oturacağını düşündüklerini belirterek, “Bu sebeple alışılmadık tipte ve farklı bölgelerde proje çalışabiliriz” bilgisini verdi.

YURT DIŞINA AÇILACAK

Birçok müteahhidin 2014’te dile getirdiği yurtdışmda proje geliştirme fikri ise 2015’te hayata geçirilecek gibi görünüyor. Buna en somut örnek olarak Kuzu Grup karşımıza çıkıyor.

Ankara'da Oran İstanbul 'da Kartal konutta ön plana çıkan ilçeler oldu. Şirketin Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, “Ankara’da 2 karma projenin inşaatına başlayacağız. Bunlardan ilki Oran’da eski maliye lojmanlarında konut ve alışveriş merkezinden oluşacak. Diğeri Yıldızevler’de konut, mağaza ve ticari ofislerden meydana gelecek. İki projenin yatırım tutan 865 milyon lira olacak. Türkiye dışında ise Cezayir’de 5 bin konutun inşaatına başlıyoruz” dedi.

155 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Yeşilyurt inşaat 2015 yılı planlarım tamamladı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Metin Yeşilyurt İstanbul ve Zonguldak’ta projeler geliştireceklerini ifade etti.

Bugün gazetesinde yer alan habere göre; İstanbul’da ağırlıklı olarak Kurtköy bölgesinde olacaklarını söyleyen Yeşilyurt şöyle konuştu:

Kurtköy’deki projemiz yaklaşık 200 konuta ve 65 milyon yatırım değerine sahip olacak. Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde üretime; bu ay içinde satışlara start vermeyi planlıyoruz. Zonguldak’taki projemiz ise 250 konuta ve 90 milyon yatırım değerine sahip olacakHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.