Kuzu Grup

Kuzu Grup HAKKINDA

1943 yılında Abdülkerim Kuzu ve üç kardeşi tarafından kurulan Kuzu Grup, inşaat sektöründe bugüne kadar 11,2 Milyon m2 alanı yerleşim yeri haline getirmiştir.Kuzu Grup, toplu konut alanları, okullar, hastaneler ve resmi binaların inşaat projelerini yürütmüştür.

Ülke genelinde bugüne kadar 500’ü aşkın proje hayata geçiren Kuzu Grup, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) için İstanbul’dan Ardahan’a inşa ettiği binlerce konuta yenilerini eklemeye devam etmektedir. Bunun yanı sıra; İstanbul’da Spradon Evleri, Spradon Kuleler, Spradon Teras Evler, Spradon Residence,Spradon Quartz, Spradon Vadi, Divan Residence, Ankara’da Park Vadi Evleri, Park Vadi Premium, Park Vadi Batıevleri, Divan Konutları ve Divan Alışveriş Merkezi gibi projelere imzasını atmıştır.2014’te biri İstanbul, diğer ikisi Ankara’da olmak üzere üç mega proje başlatan Kuzu Grup’un, İstanbul Ataköy’de denize sıfır konumda yer alan, SeaPearl Ataköy ve Ankara’da Kuzu Effect ile Kumru Ankara projeleri bulunmaktadır.

Seapearl Ataköy, 2015 ve 2016 Forbes Türkiye’nin hazırladığı “İstanbul’un getiri potansiyeli en yüksek 50 konut projesi” listesinde en yüksek getirili proje seçilmiştir.Yurt içinde yaptığı konut projelerinin yanında, yurt dışında yaptığı 57 bin konutluk İran Mesken Meher projesini tamamlamış ve Cezayir’de devam eden 20.000 konutluk projeyi hazırlamıştır.Konut projelerinin yanı sıra atık su arıtma sektöründe de öncü bir konuma sahip olan Kuzu Grup, 2003’den 2013'e kadar 10 yıl boyunca İstanbul’daki tüm İSKİ atık su arıtma tesislerini işletmiş ve Bursa BUSKİ arıtma tesislerini işletmeye devam etmektedir.

Kuzu Grup; BUSKİ bünyesindeki atık su arıtma tesislerinden oluşan günlük 400 ton arıtma çamurlarının akışkan yataklı fırınlarda yakılması ve enerji elde edilmesi yapım işini üstlenmiş ve 2015 yılında proje dizaynı ve inşaatına başlamıştır.
2016 yılının sonunda İran’da İslam Kalkınma Bankası kredili, 520.000 m³ /gün kapasite ile İran’daki en büyük atık su arıtma projesi olacak olan Batı Tahran Atık su Arıtma Tesisi yapımı işinin ihalesini kazanan Kuzu Grup, 125 Milyon Euro yatırım bedeline sahip olan proje ile 2.600.000 insanın temiz suya ulaşımını sağlamayı hedeflemektedir.
Firma Adı
:
Kuzu Grup
Telefon
:
E-posta
:
info@kuzugrup.com
Adres
:
Kuzu Plaza, Yeşilköy Caddesi No: 19 34153 Florya / İstanbul

Kuzu Grup Projeleri


İstanbul, Bahçeşehir

Kuzu Grup

-

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Çankaya

Kuzu Grup

470.000 - 1.887.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Bakırköy

Kuzu Grup

869.000 - 3.600.000 USD

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Çankaya

Kuzu Grup

750.000 - 750.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Kuzu Grup Projelerini Haritada Keşfedin


Kuzu Grup HABERLERİ


Haldız Grup Ankara'da yeni proje yükseltecek

Haldız Grup Ankara’da 500 milyon TL’lik yeni bir projeye imza atmaya hazırlanıyor.

20 Şubat 2018


Kuzu Holding, İzmir'deki yatırımlarını sürdürecek

Kuzu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kuzu, firmanın gelecek planlarından bahsetti.

26 Aralık 2017


Sea Pearl Ataköy projesinde denize sıfır yaşam başladı

Kuzu Grup tarafından Ataköy’de denize sıfır olarak hayata geçirilen ve bin 401 konuttan oluşan SeaPearl Ataköy projesinin ilk etabında hayat başlarken ikinci etabı ise 2018’de yatırımcılara teslim edilecek.

29 Eylül 2017


Sea Pearl Ataköy Ağustos’ta anahtar teslimi yapacak

Kuzu Grup tarafından hayata geçirilen Sea Pearl Ataköy, Ağustos ayında teslim etmeye başlayacağı konutlarla ayrıcalıklı bir yaşamın anahtarını sunuyor.

26 Temmuz 2017


SeaPearl Ataköy'de Satışlar İçin Geri Sayım Başladı

Kuzu Grup tarafından hayata geçirilen SeaPearl Ataköy'de inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor...

10 Mayıs 2017


Kuzu Grup Dünyanın En Büyük Müteahhitleri Listesine Girdi!

Kuzu Grup, "Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi" listesine girdi. Firma listede 141'inci sırada yer aldı...

23 Şubat 2017


Aydınlı Grup ve Eroğlu Holding Patronlarına Gözaltı Kararı

Aydınlı Grup ve Eroğlu Holding yöneticileri hakkında gözaltı kararı çıkarıldı...

18 Ağustos 2016


Kuzu Grup İran’da 125 Milyon Euroluk Anlaşmaya İmza Attı

Kuzu Grup İran'ın en büyük arıtma tesisinin ihalesini kazandı. 2 milyon 600 bin kişiye hizmet verecek olan tesis için 125 milyon euroluk anlaşmaya imza attı...

16 Ağustos 2016


Ortadoğu Grup 4 Projesinde Kampanya Başlattı

Ortadoğu Grup Resim İstanbul, Merkez Zekeriyaköy, Mod İstanbul ve Yeni Nesil Eyüp projelerinde net yüzde 20 indirim avantajı sunuyor...

03 Ağustos 2016


Özen Kuzu’dan İnşaat Sektörüne Doping Etkisi Yaratacak Öneri

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, Türkiye'de gayrimenkul yatırımı yapan yabancıya oturum hakkı gibi kolaylıklar sağlanmasının inşaat sektörünü ve buna bağlı olarak ekonomiyi canlandıracağını söyledi...

12 Mayıs 2016


Özen Kuzu: Hedef Yok Dükkanı Açtık Bekliyoruz

Cityscape Turkey projesine İstanbul ve Ankara projeleri ile katılan Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, hedefimiz yok dükkanı açtık bekliyoruz dedi...

25 Mart 2016


Fuzul Grup Nevita Markasıyla Suudi Arabistan’a Açılıyor

Fuzul Grup Riyad'daki 400 milyon TL'lik yatırımda know-how verecek...

10 Mart 2016


Özen Kuzu’dan İran Ambargosu Açıklaması

İran’a uygulanan ambargonun kalması ile ilgili açıklamada bulunan Kuzu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Özen Kuzu, bunun İran’da iş yapan ve İran pazarına girmek

19 Ocak 2016


Kuzu Effect ve Kumru Ankara Görücüye Çıktı

Ankara Çankaya'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

18 Kasım 2015


Mütekabiliyet Yasası’nın Yeni Teşviklerle Yenilenmesi Gerekiyor!

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, yabancıya satışta Mütekabiliyet Yasası’nın ‘konut satın alana vatandaşlık ya da oturum hakkı’ gibi teşviklerle

13 Ekim 2015


Kuzu Effect’te Lansman Öncesi Satışlar Başladı

Ankara Çankaya'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

29 Temmuz 2015


Kuzu Grup : Hukuk Dışı İşlem Yapıldı

İstanbul Bakırköy'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

26 Haziran 2015


Rant Vergisi Kentsel Dönüşümü Finanse Edecek

Rant vergisi ile ilgili yeni gelişmeler inşaat sektörünü de hareketlendirdi. Kuzu Grup'tan Özen Kuzu rant vergisinin kentsel dönüşümü finanse edeceğini söyledi.

19 Ocak 2015


Kuzu Grup’tan Sea Pearl Ataköy Açıklaması

İstanbul Bakırköy'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

26 Eylül 2014