Özen Kuzu’dan İran Ambargosu Açıklaması

19 Ocak 2016
PAYLAŞ
Özen Kuzu’dan İran Ambargosu Açıklaması

İran’a uygulanan ambargonun kalması ile ilgili açıklamada bulunan Kuzu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Özen Kuzu, bunun İran’da iş yapan ve İran pazarına girmek isteyen Türk yatırımcılarının elini güçlendireceğini söyledi…

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Özen Kuzu İran’a uygulanan ambargo ile ilgili açıklamada bulundu.
İran'a karşı Batılı devletlerin uyguladığı ekonomik yaptırımlarda uzlaşmaya varılması ve bu ambargoların geçtiğimiz gün resmen son bulmasının bütün dünyada olumlu karşılandığının altını çizen Kuzu, İran’ın birçok sektör için büyük bir potansiyel taşıdığını söyledi.

Dünyadan farklı ülkelerinden yatırımcıların önceliği İran olacağının altını çizen Kuzu, “Gelecek birkaç yılda İran'a yabancı yatırımcıların yoğun ilgi göstereceği ve İran'da bu rakamın birkaç yıl içerisinde 50 milyar dolara yakın olacağının açıklanması ile birlikte dünyanın farklı ülkelerinden yatırımcıların önceliği İran olacaktır. Dünya ekonomisi ile entegre olmuş bir İran'ın zenginleşeceği ve bunun da İran toplumunda bir karşılık bulacağı çok açıktır. Bu nedenle zenginleşen dünya ile bütünleşen ve yabancı yatırımcıların sıraya gireceği İran'da bizim sektörümüz de istediği pazarı alabilecek güçtedir” dedi.

Yaptırımların kalmasının İran’da iş yapan şirketlerin elini daha da kuvvetlendireceğini vurgulayan Kuzu, “Kuzu Grup olarak hükümetimizin de desteğiyle 2011 yılından itibaren İran konut sektöründe büyük çapta projeler inşa etmekteyiz. İran’ın başkenti Tahran’daki 100 bin konutluk Mesken Meher projesinin ihalesini uluslararası rakiplerimizi geride bırakarak tek başımıza kazandık ve bu dev projenin inşaatını sorunsuz bir şekilde sürdürüyoruz. İran Parand'da hayata geçirdiğimiz 20 bin konutu sahiplerine teslim ettik. Burada yaşam başlamış durumda. Pardis’in 37 bin konutluk inşaatına ise devam ediyoruz. Bu proje, dünyada ‘tek kontratla yapılan en büyük konut projesi’ olarak öne çıkmaktadır. Yaptırımların kalkmasıyla bu durum bizim gibi İran'da iş yapan şirketlerin elini daha kuvvetlendireceği gibi, İran pazarına girmek isteyen Türk şirketleri için de büyük fırsatlar sunmaya başlayacaktır” dedi.


"Özen Kuzu’dan İran Ambargosu Açıklaması" haberine ait yorum yok

Yorum Yap